Театральний фестиваль «Золотий Лев» у Львові стартує вуличною виставою уже цими вихідними

24/09/2018

Від 29 вересня до 7 жовтня у Львові відбуватиметься Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев». До Львова з’їдуться колективи із шести країн, а ще критики і мистецтвознавці.

Відкриває фестиваль театр «Воскресіння» у суботу, 29 вересня, на площі перед Оперним театром вуличною виставою «Йов» за текстами Кароля Войтили. А усі наступні покази уже відбуватимуться у театрах, а не просто неба.

«Після відкриття ми продовжуємо фестиваль виставою Тбіліського державного театру імені А. Грібоєдова, виставою «А.Л.Ж.И.Р.». Безперечно, вона буде цікава абсолютно всім, а ще такий нюанс, що вона поставлена на документальній основі», ‒ розповідає організаторка фестивалю Жанна Мурая.

Далі фестивалитимуть театри з Польщі, Румунії, Угорщини та Австрії. Серед українських колективів матимемо гастролерів з Києва ‒ Молодий академічний театр приїде із відомим актором Станіславом Бокланом, а також столичний театр Франка привезе виставу «Розбитий глек».

А ще 6 жовтня влаштують конференцію про драматургію Кароля Войтили, якого світ більше знає як Папу Римського Івана Павла ІІ. З’їдуться критики і мистецтвознавці.

«Приїдуть гості, досить відомі режисери, приїде Стас Мойсєєв, Сергій Васільєв як критик, приїде Олег Вергеліс, Кшиштоф Дубєль із Кракова», ‒ додає Ярослав Федоришин, директор театру «Воскресіння» і фестивалю «Золотий Лев».

Карнавалу цьогоріч не буде через брак грошей, Міністерство культури відмовило у фінансуванні. А поза тим таки є привід потішитися, бо кілька фестивальних вистав відбуватимуться у відреставрованому залі театру «Воскресіння», це будуть перші дійства після тривалого ремонту, коли колектив змушений був квартирувати у Центрі Довженка. Зараз там закінчують відновлювати зал.

«Це вже завершення, тому що йде уже побілка, останній штрих. Тут новий паркет, нова сцена, єдине, що ми не встигли з гримерками. Це одне із наших болючих питань», ‒ демонструє ремонт Ярослав Федоришин.

Гримерки і костюмерна тепер будуть у підвалі, наразі там тільки починають роботи. Решту приміщень ремонтуватимуть цього і наступного року. Також ще не зробили даху, він досі протікає, і продовжують відновлювати фасад. Але це не завадить публіці приходити на фестиваль «Золотий Лев» у театр «Воскресіння», а ще у Перший театр та у приміщення заньківчан.

Джерело: zaxid.net

No Comments

Залишити відповідь