Свято розмаїття: у Києві відбувся фестиваль культур народів світу

09/10/2017

Національні костюми, танці і цікаві майстер-класи. У Києві відбувся четвертий фестиваль культур народів світу. Іноземці з 40 країн знайомили зі своїми традиціями. Черга у будівлю Київської міської адміністрації, де проводили подію, тягнулася ще з вулиці.

Яскраві кольори, мережива і гарні візерунки – так виглядала маленька Індія на фестивалі культур. Індуїстські боги Ганеш, Шива і Лакшмі – на почесному місці, навколо дівчата у традиційних вбраннях і з цятками на лобі.

“Це індійська прикраса, яка має назву бінді. Вона може бути зовсім різних розмірів і форм. Звичайно, вона має більш глибоке значення – це третє око, енергетичний цент. Але здебільшого це прикраса, яку можна одягати навіть маленьким дівчаткам”, – розповіла асистентка культурного відділу посольства Індії Аліна.

Посольство Азербайджану у цьому році вперше приєдналося до фестивалю. Відвідувачам показали національні костюми та розписний посуд.

Серед країн учасниць фестивалю була представлена і Україна. Для відвідувачів підготували цікаву справу – вчили робити ляльки із трави. Виготовляли особливі іграшки і дорослі, і дітлахи.

За словами фольклористки Наталки Лещенко, українські дітлахи у давнину були винахідливими. Іграшки робили і з дерева, і з шишок, і зі звичайної трави. Таке заняття ще й корисне – розвиває фантазію.

Якщо ви поспілкуєтесь із сучасними сільськими дітьми, вони навчать вас гратися прутиками, кукурудзою, яка цвіте з “волоссячком”, з травою, сіном, огірками,
– сказала фольклористка.

Відвідувачів тішили і народні колективи запальними танцями та піснями.

Фестиваль культур народів світу зібрав під одним дахом 40 країн. Місія видовищного свята – познайомити відвідувачів з різноманіттям світу. Адже багато людей не мають можливості поїхати за кордон і побачити все це на власні очі.

Джерело: 24 Канал

No Comments

Залишити відповідь