Суд скасував регіональний статус російської мови в Одеській області

04/12/2020

Одеський окружний адміністративний суд скасував рішення Одеської обласної ради від 15 серпня 2012 року про надання російській мові статусу регіональної.

Про це повідомив захисник української мови Святослав Літинський, який ініціював позов.

«Два роки ми стукали у ці двері… і вони відчинилися! В Одеській області (рішення облради) — скасовано регіональну мову. Відтепер усі посилання на рішення обласної ради про впровадження регіональної мови є нікчемними», — написав він у Facebook.

Активіст влітку 2020 року домігся скасування статусу регіональної російської мови в Одесі.

28 лютого 2018 року Конституційний суд скасував скандальний закон Про основи державної мовної політики, ініційований колишніми народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком.

Закон встановлював, що державною мовою є українська мова, але істотно розширював використання регіональних мов, якщо кількість носіїв цих мов становить не менше 10% від населення певного регіону, а в окремих випадках і менше 10%.

Після ухвалення закону в 2012 році Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська область), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська і Дніпропетровська обласні ради прийняли рішення про визнання російської мови регіональною.

Джерело: nv.ua

No Comments

Залишити відповідь