Створено військово-документальний фільм про бої на Донбасі

20/07/2020

Задумана та презентована як трилогія, документальна стрічка розповідає історію боїв 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України у 2014–2016 роках на найзапеклішій ділянці фронту – околицях Донецького летовища, тоді воїни 93-ї бригади та інші бійці отримали від ворога вже легендарну назву – Кіборги. Показано й трагічні події Іловайська, де батальйонно-тактична група 93-ї ОМБр була знищена, але не переможена. У фільмі використані розповіді військовослужбовців 93-ї бригади, а також унікальні кадри, зняті самими ж бійцями на передовій.

Про ідею створення фільму та найближчі творчі плани кореспонденту АрміяInform розповів автор фільму, колишній боєць 93-ї ОМБР Вадим Вейді.

У першій частині стрічки, створеній за підтримки небайдужих людей, описано початок війни, коли військовослужбовці контрактної служби на Луганщині прикривали державний кордон. Розповідається, як відбувалася мобілізація, як формувалися батальйони, як звільняли перші українські міста від окупації.

Другу серію фільму про активну фазу війни – як бригада тримала оборону Донецького летовища і навколишніх селищ – зняли за підтримки Дніпропетровської обласної спілки ветеранів АТО.

«25 липня о 14 годині відбудеться показ у Києві – в Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Такі покази – це некомерційні ветеранські й волонтерські зусилля, є сприяння місцевої влади», – зазначає автор фільму.

За словами Вадима Вейді, формат показу документального фільму – це зустріч ветеранів, волонтерів і небайдужої громадськості, а також виступи героїв та авторів стрічки. Наразі триває робота над третьою частиною стрічки – шукають фінансування для її підготовки до виходу.

Всеукраїнська прем’єра фільму має відбутися на телеканалі «Суспільне» у серпні.

Джерело: poglyad.tv

No Comments

Залишити відповідь