Скандальну Арку Дружби народів в Києві візуально перероблять

11/06/2016

Скандальну Арку Дружби народів в Києві візуально перероблятьАрці Дружби народів потрібно додати нове візуальне осмислення. Про це в інтерв’ю “Укрінформу” заявив міністр культури України Євген Нищук.

Нищук ще раз підкреслив, що про знесення самої арки мова не йде, ймовірно, буде демонтовано пам’ятник під аркою, оскільки “йому місце в музеї тоталітарних скульптур”, але і це, обіцяє міністр, буде обговорюватися з громадськістю.

Глава Мінкульту підтримав пропозицію художника Алексанр Ройтбурда – “надати арці нове візуальне осмислення, щоб привнести інший сенс”.

Демонтувати арку у вересні 2015 року запропонував тодішній головний архітектор Києва Сергій Целовальник. “Я цю арку вважаю марною. Яка це дружба, якщо російські війська прийшли на нашу землю з танками і йде справжня війна?!” – сказав він і заявив, що художньої цінності цей об’єкт не несе.

Арка Дружби народів розташована в Хрещатому парку в центрі Києва. Вона була відкрита в 1982 році і присвячена об’єднанню України та Росії. Відкриття було приурочено до 60-річчя створення СРСР.

Джерело: http://artnews.in.ua/news/ukraine/6248-skandalnu-arku-druzhbi-narodv-v-kiyev-vzualno-pereroblyat.html

No Comments

Залишити відповідь