Сенцов: Українська мова – один із наших символів та інструментів незалежності

26/08/2020

Український режисер, колишній політв’язень Олег Сенцов заявив, що в побуті продовжує спілкуватися російською мовою, однак публікації в соціальних мережах почав писати українською.

“У побуті продовжую спілкуватися російською, але пишу пости українською, намагаюся більше розмовляти з носіями мови. Усі, хто знає мене, фіксують прогрес… Українська мова – це один із наших сьогоднішніх маркерів і важливих символів та інструментів незалежності”, – підкреслив Сенцов.

На його думку, якби в Україні не тривала війна, мовне питання не було би проблемним.

“До війни я українську добре розумів, але взагалі не розмовляв і не писав нормально. Вивчав у школі, але в нас цей предмет викладали слабко. Наразі це усвідомлений вибір. Вважаю, що правильно знати українську мову і розмовляти нею. Якби не було війни, це не було би проблемою. А війна є. І “русский мир” нікуди не подівся”, – зазначив Сенцов.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов’язковість використання української мови в усій країні в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Володимир Зеленський, будучи кандидатом у президенти, заявляв, що цей закон ухвалили “без широкого обговорення із громадськістю”. “Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права й інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян”, – сказав тоді Зеленський.

На пресконференції 20 травня 2020 року президент Зеленський назвав мовне питання в Україні “штучним”.

В інтерв’ю виданню “Главком”, яке вийшло 27 травня, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков сказав, що виступає за перегляд мовного закону. “Дуже багато людей у нас у країні розмовляють різними мовами, й інтереси всіх мають бути враховані”, – зазначив він. 1 червня активісти, незадоволені позицією спікера, влаштували акцію протесту під Верховною Радою. Вони принесли плакати з написами “Разумков, суши лапті”, “Наша мова – наша зброя”, “Язик до Ростова доведе” й інші.

Джерело: gordonua.com

No Comments

Залишити відповідь