СБУ вилучила у «чорних археологів» тисячі архів УПА

03/08/2016

СБУ вилучила у «чорних археологів» тисячі архів УПАСпівробітники СБУ вилучили у “чорних археологів” близько 4 тисяч архівних документів УПА. Частина документів продемонстрував журналістам на брифінгу 2 серпня начальник управління СБУ в Тернопільській області Руслан Сторожук, передає “Сайт міста Тернополя”.

Сторожук повідомив, що двоє “чорних археологів” на території Тернопільської області на 4-метровій глибині знайшли бідон, який був повністю заповнений історичними документами. Чоловіки привезли ці матеріали в Чернівці, щоб продати. Однак співробітники СБУ “переконали їх у добровільному порядку повернути матеріали”.

За словами керівника управління СБУ, приблизна вартість цих документів – понад $20 тис.

“Серед документів – понад 4 тисячі друкованих і рукописних документів. Одна з найбільших цінностей – кліше так званих грошових знаків періоду УПА, бофонів”, – повідомив Сторожук.

Співробітники СБУ передали документи для оцінки та аналізу історикам Чернівецького національного університету. За словами Сторожука, експерти вважають знайдені документи унікальними.

Кандидат історичних наук ЧНУ Олег Суровцев зазначив, що в бідоні були виявлені документи про діяльність УПА періоду 1945-1947 років.

“Серед виявлених матеріалів – статистичні звіти, де описуються настрої населення. Є докладні описи голоду 1946-1947 років на території Тернопільської області. Є статичні дані по загиблим, померлим під час голоду. Окреме питання присвячене виборам в Радянській Україні. Є агітація проти цих виборів. Роз’яснення для населення, що ці вибори – це фікція, що це вибори без вибору. Також багато матеріалів присвячено внутрішнім питань і проблем, які існували в УПА”, – розповів Суровцев.

Джерело: artnews.in.ua

No Comments

Залишити відповідь