Розвиток українського кіно є пріоритетним напрямком діяльності Уряду

23/10/2017

Міністр культури  Євген Нищук  взяв участь у зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  з представниками української кіноіндустрії з метою обговорення та спільного напрацювання системи підтримки з боку держави розвитку вітчизняного кінематографа.

Серед іншого, розглядалися питання щодо створення належних правових і економічних умов для розвитку кіновиробництва, встановлення прозорих процедур здійснення фінансування державою проектів у сфері кінематографії, у тому числі, враховуючи розвиток регіональної складової  у розвитку кіновиробництва.

Так, прийнятий 23 березня 2017 року Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» визначає засади державної підтримки кінематографії в Україні, удосконалює порядок встановлення прозорих процедур здійснення фінансування державою проектів у сфері кінематографії. Також Законом передбачено утворення Ради з державної підтримки кінематографії та  значно розширено перелік форм державної  підтримки кінематографії, визначені права інтелектуальної власності на фільми, вироблені за державної підтримки та передбачено створення сприятливого режиму оподаткування та надання підтримки виробництву, демонструванню і розповсюдженню  національних фільмів в Україні та за кордоном тощо.

З метою реалізації Закону, Мінкультури спільно з Держкіно здійснюється активна  робота щодо розроблення та перегляду нормативно-правових актів на їх відповідність нормам цього Закону. Наразі,  утворену робочу групу із реалізації Закону до складу якої увійшли представники Мінкультури, Держкіно, Національної спілки кінематографістів України, громадських організацій та асоціацій, фахові спеціалісти у сфері кінематографії. Внесено на розгляд Верховної Ради України низку законопроектів та ряд  розроблених нормативно-правових актів надіслано на погодження до органів виконавчої влади зх. якими відбувається їх опрацювання у встановленому порядку для подальшого їх внесення на розгляд Уряду.

«Протягом останніх кількох років український кінематограф демонструє  значні успіхи та динамічне зростання якісного, сучасного, конкурентоспроможного продукту. Свідченням цього є презентація українського кіно на світових фестивалях класу А, а також  численні їх відзнаки в різних номінаціях, висока зацікавленість у партнерстві з українськими кінематографістами з боку представників міжнародної кіноіндустрії. Український кінематограф стрімко займає гідне місце серед гравців цієї галузі на міжнародній арені. Також я вдячний, що ми знаходимо  підтримку та розуміння важливості розвитку галузі на найвищому державному рівні, у тому числі в частинні збільшення фінансової підтримки. Є болючі питання, які й надалі  потребують до себе додаткової уваги  – незадовільна матеріально-технічна база державних кіностудій та низки вітчизняних кіно інституцій тощо. Тому увага до розвитку вітчизняного кінематографа на такому високому рівні є добрим сигналом до вирішення  актуальних питань і подальшого розвитку», – говорить Євген Нищук.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь