Яку музику слухають по цей бік фронту

05/10/2018

За даними Національної ради з питань телебачення і радіомовлення минулого року Донецька та Луганська області були в авангарді порушників законодавства у частині обсягу пісень українською мовою. Вперто в переліку треків на радіо з’являлися російські пісні. Штрафи для таких радіостанцій складали тисячі гривень.

“До введеня квот, нажаль, не існувало природнього, або штучного запиту на українські пісні в радіоефірах. Стійкий тренд на російськомовні пісні, європейську та американську музику для різних форматів формував, такий собі мовний андеграунд в музичному середовищі, де ті пісні, які співаються українською сприймалися, як щось із родзинкою, щось не зовсім в форматі. Введеня квот дійсно створило потяг на укранську музику, але той прірва, яка була між потребою радіостанцій та реальним положенням речей в 2015 році призвів до іншої цікавої ситуації – на радіо із більшим бажанням почали потрапляти старі перевірені хіти Океанів, ВВ, Ірини Білик, Авіатора, Грін Грея ніж нові пісні нових артистів. Так відбувалося перші 2 роки квот. І ось нарешті, потроху, на радіостанціях починають з’являтися нові треки та нові українські імена. Можна припустити, що цей процес буде тривати ще років 4-5, допоки ринок не вирівняється у відповідь на потребу”, – розповідає про ситуацію на радіо Денис Блощинський, лідер гурту “Нєспроста” та ідейник фестивалю “З країни в Україну”.

Культурно-мандрівний просвітницький захід цього року проводиться у дев’яти містах Донецької та Луганської областей. В процесі підготовки програми, було проведено дослідження вподобань аудиторії фестивалю і опитано більше 5000 мешканців прифронтових містечок.

Одним із пунктів було “Яких виконавців хотіли б побачити на сцені свого міста?”

Результати здивували не тільки місцевих організаторів, а й центральну київську команду.

Що ж сьогодні слухають на Донбасі? Респонденти називали, звісно, всеукраїнсько відомі гурти, як Океан Ельзи, The Hardkiss, “KAZKA”, “Тінь Сонця”.

До речі, останній запросили містяни Сватове особисто. Містяни розповіли, що знають, що гурт прихильно ставиться до сходу, а їх пісні, якнайкраще відображають настрій мешканців міста.

Проте, гурт відвідав своїх прихильників ще й в Рубіжному та Щасті, де зібрав більше 3000 людей.

На сцені “Тінь Сонця” відіграли майже всі хіти.

Містяни зізнаються: найбільше чекали пісню “Меч Арея”.

Самі ж музиканти розповідають, що раді були долучитися до фестивалю “З країни в Україну”:
“Дуже надихнула нас чергова поїздка на Луганщину! Коли у Рубіжне з’їжджаються усі сусідні міста – Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Кремінна.. і все це перетворюється на велелюдне свято української пісні, це просто кайф! А коли зустрічаєш старих друзів-одеситів у Щасті, розумієш – Україна справді єдина!”, – коментує поїздку лідер гурту, Сергій Василюк. Спеціальну подяку “Тінь Сонця” висловлює благодійнику Ігорю Ляшенку з Києва.

Джерело: depo.ua

No Comments

Залишити відповідь