Росія цілеспрямовано знищує давні пам’ятки Криму, що не пов’язані з її історією, – екс-директор Ханського палацу

22/01/2019

Ельміра Аблялімова розповіла, як міжнародне законодавство визначає поведінку окупанта в Криму стосовно культурної спадщини і що насправді відбувається на півострові.

“Відповідно до всіх міжнародних норм та конвенцій, на окупованих територіях збереження об’єктів культурної спадщини — обов’язок окупанта, — розповідає Ельміра Аблялімова, колишня директорка музею-заповідника “Ханський палац”. — Але Росія не те, що не охороняє ці об’єкти, вона їх знищує. Вони залишають те, що вигідно у межах їхніх ідеологем. Тобто все, що пов’язано з російською історією Криму, а це період після першої анексії 1783 року і до 1917 року.

А те, що пов’язане з періодом Кримського ханства, Золотої Орди і більш раннім періодом, нищать.

Окупанти руйнують нашу історію. Навіть у наукових дослідженнях, які друкують російські дослідники, словосполучення “кримсько-татарський” замінюють просто “татарський”.

Нагадаємо, днями стало відомо, що в Криму руйнують древню фортецю — Керменчик-Бурун. На її місці прокладають трасу “Таврида”. Про це повідомив у Твіттері користувач соцмереж під ніком badbahchi_Phenix, який опублікував фото з місця інциденту, де видно, як проводяться будівельні роботи.

Фортеця Керменчик відома ще з XIII століття. Вона була споруджена у часи князівства Феодоро і слугувала для укриття місцевого населення у випадку нападу, а також була сигнальним постом між іншими фортецями. Це — середньовічна пам’ятка архітектури.

Джерело: expres.online

No Comments

Залишити відповідь