Російські літератори і вчені виступили із заявою “Врятувати Олега Сенцова”

21/05/2018

Літературне правозахисне об’єднання “Вільне слово”, петербурзький ПЕН-клуб і члени “Вільного історичного товариства” виступили із заявою “Врятувати Олега Сенцова”.

Його текст і список підписантів опубліковано на сайті газети російських учених «Троицкий вариант».

“Засуджений на двадцять років український режисер Олег Сенцов, визнаний правозахисним рухом “Меморіал” політичним в’язнем, прямо зараз веде безстрокове голодування, вимагаючи звільнення всіх українських політв’язнів у Росії. Люди, які знають Сенцова, впевнені, що він піде до кінця. Ми вимагаємо відправити Сенцова на його батьківщину – в Україну. Смерть Олега Сенцова стане ганьбою для Росії і назавжди заплямує тих, хто міг би його врятувати, але не врятував”, – йдеться в заяві.

Автори документа також звернулися до учасників Петербурзького економічного форуму із закликом підтримати заяву.

Серед підписантів – лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, Людмила Уліцька, Віктор Шендерович, Вероніка Доліна, Борис Соколов та багато інших – усього більш як сто осіб.

Письменник Аліса Ганієва і Вікторія Івлева, які також підписали заяву, в суботу на Пушкінській площі Москви брали участь у серії поодиноких пікетів на підтримку Сенцова.

Як повідомляв Укрінформ, незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ і на окупованій Росією території.

Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів і засудили до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно. Правозахисний центр “Меморіал” визнав Сенцова і Кольченка політичними в’язнями.

Загалом у РФ і в анексованому Криму знаходяться 64 українських політв’язнів, 27 з них зараз на території Росії.

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь