Українські дипломати та активісти почали чергову боротьбу проти фейків, які поширюються Росією на міжнародній арені. Зокрема, у РФ досі популярна гіпотеза дворянського історика Карамзіна, що дружина Ярослава Мудрого похована не в Києві, а в Великому Новгороді.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook розповів священник Сергій Дмитрієв.

Що кажуть фахівці

Вже тривалий час українські фахівці та працівники Національного заповідника “Софія Київська” проводять у Швеції консультації, щоби припините поширення російських фейків стосовно великої княгині Інгігерди, яка була другою дружиною Ярослава Мудрого.

“Росіяни розповідають нібито княгиня Ірина похована в Великому Новгороді з іменем Анна Новгородська. Росіяни хочуть, щоб усі паломники зі Швеції приїздили до них на псевдомогилу “княгині””, – заявив Дмитрієв.

За його словами, такі баталії – це частина проросійської пропаганди. Зазначимо, що поширив її відомий представник, так званої, “дворянської” історії Микола Карамзін.

Що буде далі

Втім, спеціалісти з України та Швеції впевнені, що княгиня похована у Києві на території Софійського собору. Спільними зусиллями вони навіть розробили спеціальний маршрут українських локацій, які відвідувала Інгігерда.

Джерело: novyny.live