“Революція Гідності – це історія яка сягає далеко за межі України, історія, яка сколихнула весь світ” – Євген Нищук

21/11/2017

До Дня Гідності та Свободи у Києві, на Майдані Незалежності,  відкрили виставку «Майдан: ландшафти пам’яті»,  присвячену четвертій річниці Революції Гідності.

На презентацію виставки прийшли сотні людей, серед них члени родин загиблих Героїв, урядовці, народні депутати, учасники історичних подій.

«Цей день особливий для усіх нас. Люди розуміли, що так далі бути не може. Але найбільш ганебним вчинком було, коли під час затишшя силовики напали на тих, хто спокійно стояв на Майдані. Били усіх – молодих, зрілих, юнаків, дівчат. Молоду вагітну дівчину били по голові, а вона плакала і просила її відпустити. У всіх нас перед очима досі стоять закривавлені  люди. Це сколихнуло всіх хто мав серце, у кого був розум. Це був марш мільйонів, це був марш гідних людей. Це була революція Гідності», – згадує учасник подій,  Міністр культури України Євген Нищук.

«Це були Янголи – Герої Небесної сотні, які віддали своє життя за те, щоб ніхто не принижував  людську гідність – тоді, зараз, в майбутньому, щоб подібне ніколи не повторилось. Це була не жертва, а саме велич героїзму тих кого ми називаємо Героями Небесної сотні. Це історія, яка сколихнула  Європу, історія –  яка сколихнула  весь світ. Тому майбутній Національний меморіальний комплекс  Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності має бути свідченням, фактом і центром єдності та виховання наступних поколінь. Це історія болю нашого народу. Наші трагічні сторінки, які ми пройшли та вистояли, а значить матимемо щасливе майбутнє. Віримо в це».

Експозиція виставки складається із 48 планшетів на  металевих стендах, які відтворюють ключові етапи, перебіг подій, почуття, перемоги і втрати Революції Гідності.

Зокрема, виставка розповідає про те, як народна ініціатива переросла у напрямок державної політики та про те, що пам’ять і шана є запорукою розвитку суспільства та незалежності держави. Окремі планшети детально висвітлюють історію і сучасні процеси, як то створення Національного меморіального комплексу  Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, увага до якого в суспільстві та світі  зростає.

«Під час Майдану кожен з нас проявив себе по-своєму, з’явилась безліч ініціатив, окремі з яких представлені сьогодні на виставці, присвяченій особливій події, що змінила життя всієї країни і продовжує його змінювати», – сказав Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь