Рада включила до порядку денного постанову про збереження пам’яток на Поштовій площі

03/07/2018

Рада включила у порядок денний для розгляду сьогодні по обіді проект постанови про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у м. Києві.

За включення проекту постанови сьогодні під час засідання сесії Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 239 обранців.

Нагадаємо, проект постанови № 8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у м. Києві авторства народних депутатів Сергія Тарути, Миколи Княжицького, Ірини Подоляк та Віктора Єленського зареєстрували учора, 2 липня.

Із проханням включити проект постанови сьогодні до порядку денного і розглянути його до парламентарів сьогодні звернувся голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький.

Голова ВРУ Андрій Парубій, звертаючись до народних депутатів, закликав підтримати включення до порядку денного проект постанови, оскільки мова йде про «боротьбу українських музейників проти забудовників».

«Це один із найбільш древніх районів Києва. Я, коли був археологом, працював там на розкопках найдавнішого періоду пам’ятки. Ці пам’ятки сьогодні під ризиком. Їх може знищити забудовник. І питання у тому, щоб сьогодні ВРУ підтримала древній Київ, підтримала українських музейників, підтримала нашу історію і культуру», – наголосив Андрій Парубій.

Як ідеться у пояснювальній записці, метою проекту постанови є забезпечення належних організаційно-правових умов для занесення об’єкту культурної спадщини на Поштовій площі у м. Києві до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією пам’ятки національного значення та подальших кроків щодо музеєфікації артефактів для створення національного музейного закладу культури.

Після кількох невдалих спроб Рада таки включила до порядку денного проект постанови № 8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у м. Києві. Водночас депутатам забракло голосів для того, щоб включити до порядку денного проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо криміналізації контрабанди товарів № 8543.

Джерело: zik.ua

No Comments

Залишити відповідь