Рада “провалила” обмеження гастролей російських артистів

07/10/2016
Рада "провалила" обмеження гастролей російських артистів

УНІАН

Верховна Рада відмовилася обмежити гастролі російських артистів.

Парламент відхилив законопроект №4303, що пропонував заборонити гастролі російських артистів в Україні, які відмовляються засудити окупацію Криму.

За нього проголосували 174 депутати.

У закон про гастрольні заходи хотіли внести новий розділ, присвячений російським виконавцям. У ньому планували написати, що артисти, пов’язані з державою-агресором, можуть гастролювати, тільки якщо вони надали письмову заяву про засудження окупації території України країною-агресором, складену за спеціальною формою.

Якщо йдеться про творчий колектив, то кожен учасник мав особисто поставити підпис під заявою.

Ця вимога не стосувалася росіян, які переїхали в Україну на постійне місце проживання або на роботу. А також тих, хто неодноразово публічно засуджував окупацію в ЗМІ.

На думку авторів законопроекту, такі обмеження необхідні для того, щоб артисти, які підтримують агресію Росії, не змогли отримувати доходи в Україні.

Після голосування один з авторів проекту Микола Княжицький (“Народний фронт”) розкритикував колег і заявив, що припиняє роботу. “Я прошу вас, у кого є хоча б частка честі та совісті, припинити брати участь у засіданнях цієї Верховної Ради. Я принаймні зроблю так”, – заявив він.

Депутат звинуватив тих, хто не голосував за цей проект, у підтримці проросійської позиції й олігархів, які намагаються відстоювати свої інтереси “через таких попок, як цей Лещенко, який сидить гавкає, через таких негідників, як Червакова, яка з “Інтеру” не вилазить”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь