Рада хоче дозволити знімати світове кіно в Україні

14/09/2019

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу Проект Закону №1058-1 про внесення змін до Закону України “Про державну підтримку кінематографії в Україні”. Так, іноземцям, які знімають кіно в Україні, будуть компенсувати частину витрат.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Верховної Ради.

За законопроект проголосували 285 народні депутати. Після цього спікер парламенту Дмитро Разумков запропонував нардепам скоротити вдвічі термін підготовки документу до розгляду у другому читанні. За це проголосували 259 народних депутатів.

“Два роки тому було прийнято закон про державну підтримку кінематографії, де передбачалося 10 видів (підтримки – авт.) один з них в цьому законі — це відшкодування класифікованих витрат іноземним продюсерам на гроші витрачені в Україні. Саме через існування такої норми західні продюсери знімають в Європі, де практично в усіх країнах діє закон щодо так званих ребейтів з середньою ставкою у 30%. Ми пропонуємо 25% плюс 5% за використання українських творів та сюжетних ліній в Україні”, – заявив народний депутат України Олександр Ткаченко під час презентації законопроєкту.

Відповідно до пояснювальної записки, метою ухвалення законопроєкту є створення умов, які мають сприяти залученню позабюджетних коштів, у тому числі іноземних інвестицій та коштів від іноземних суб’єктів кінематографії, у галузь кіновиробництва. Реалізація окремих положень законопроєкту сприятиме популяризації української культури, літературної творчості, архітектури тощо.

Джерело: znaj.ua

No Comments

Залишити відповідь