Про війну – очима письменника-воїна

15/06/2016

Про війну – очима письменника-воїна. У Полтаві презентували книгу Бориса Гуменюка «Блокпост». Заодно вшанували 125 років від Дня народження Євгена Коновальця, полковника армії УНР та першого голови Української організації націоналістів. На думку істориків, – незаслужено забутого нащадками.

У бібліотеці імені Олеся Гончара цього разу захід подвійний – вшановують річницю народження Євгена Коновальця та знайомлять читачів із новою книгою Бориса Гуменюка. Постаті, яких розділяє сто років, пов’язані між собою.

/Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара
Він так само, як і Євген Коновалець, має відношення до УВО, зараз він її очолює так само, як Євген Коновалець понад сто років тому. Євген Коновалець – це один із основоположників Українського національно-визвольного руху і взагалі українського націоналізму/

Про Євгена Коновальця підготували виставку літератури, а книгу про війну «Блокпост» представляє його послідовник Борис Гуменюк. 25 років письменник, і більше двох – військовик. Голова Української військової організації та заступник командира батальйону «ОУН», до початку бойових дій на Сході жодного військового досвіду не мав, зате, говорить, з’явилася внутрішня готовність узяти до рук зброю. Автор каже: коли писав, не вигадував, лише свідчив.

/Борис Гуменюк, письменник
Ми приїхали на війну, ми взяли вперше в житті в руки зброю, вперше в житті вистрелили в людину, вперше в житті інша людина вистрелила у нас… Це власний досвід і це абсолютно все пропущено крізь себе, свій власний досвід перебування на війні, ну і досвід країни, чим вона жила протягом останніх двох років/

Зі слів письменника, майстерності літератора знадобилося небагато, рівно стільки, щоб історії стали читабельними. Першими «Блокпост» Гуменюка прочитали користувачі Фейсбуку.

/Борис Гуменюк, письменник
Мої тексти мали більший наклад у Фейсбуці, ніж сумарна кількість підписчиків і друзів, які у мене там були. Тобто, таке враження, що читала уся країна/

Свій «Блокпост» Борис Гуменюк називає «військовими хроніками», у ній – вірші, новели і публіцистичні одкровення про пережите. І вважає, що справжні українські ремарки та хемінгуеї поки в окопах, і кращі твори про цю війну – попереду.

Олена Ляшенко

Джерело: http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/pro-viynu-ochima-pismennika-voyina.html

No Comments

Залишити відповідь