Право на отримання державного фінансування отримав продукт українською і кримськотатарською мовами

20/04/2017

president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко підписав закони про державну підтримки кінематографії та Український культурний фонд, повідомляє прес-служба глави держави.

За словами президента, ці закони “сприятимуть національно-культурному розвитку” і піднесенню українського кіновиробництва.

“Дуже важливо, щоб суспільство знало, що ці закони передбачають впровадження сучасних моделей конкурентного та прозорого фінансування виробництва кіно в Україні, а також інших програм у сфері культури і мистецтва. Не буде більше ніякого розподілу коштів “під ковдрою”, не буде непрозорих розподілів за відкати”, – запевнив Порошенко представників кіно – і телеіндустрії під час зустрічі з ними в Адміністрації президента у четвер, 20 квітня.

Глава держави звернув увагу, що державною підтримкою кінематографії займатиметься відповідна рада за результатами конкурсного відбору, “культурного тесту” проекту за визначеними законом критеріями.

При цьому, право на державне фінансування отримує виключно кінопродукція українською і кримськотатарською мовами.

“Є принципова і чітка позиція – право на підтримку матиме виключно україномовна продукція. Єдине виключення – для кримськотатарської мови, з урахуванням тих позицій, які внаслідок незаконної анексії Криму потрапив кримськотатарський народ”, – пояснив глава держави.

Порошенко назвав прийняті закони “ключовим елементом декомунізації в культурі та  кінематографі”, а також вказав на важливість розвитку української кіноіндустрії для успішного відбиття інформаційних атак держави-агресора.

“Ми обмежили присутність російського кіно на нашому ринку, тому що цей продукт просякнутий пропагандою так званого “русского мира”, прославляє агресора і його силові структури”, – відповів президент.

Джерело: dt.ua

No Comments

Залишити відповідь