Порошенко закликав уряд підтримати видавничу справу в Україні

11/03/2018

Фото UATV

Президент Петро Порошенко закликає Кабінет міністрів зробити все необхідне аби стимулювати видавництво книг в Україні й посилити захист інтелектуальних прав письменників і дистриб’юторів.

Як передає Укрінформ, про це він заявив під час виступу на церемонії вручення Шевченківської премії.

“Якісного та кількісного ривка у книжковій галузі все ж таки не сталося. Уряд має знайти економічні важелі для стимулювання книговидання, а письменників та сумлінних дистриб’юторів захистити від піратства і порушень їхнього права інтелектуальної власності, насамперед в Інтернеті”, – зазначив президент.

Водночас він впевнений, що позитивні тенденції у сфері вітчизняного книговидавництва все ж є. Так, за його словами, українських книжок наразі стало набагато більше, зросли обсяги перекладної літератури, а люди більше стали читати українською мовою.

Новим можливостям для наших видавців сприяло політичне рішення обмежити імпорт книжок із Російської Федерації та боротьба з книжковою контрабандою.

Нагадаємо, напередодні у 204-ту річницю від дня народження великого Кобзаря президент вручив національні премії імені Тараса Шевченка 2018 року восьми лауреатам у категоріях література, публіцистика, музичне мистецтво, візуальне мистецтво та кіномистецтво.

Відзнаку з рук глави держави сьогодні отримали, зокрема,  художник Павло Маков за мистецький проект “Втрачений Рай”; публіцист Сергій Плохій – за книгу “Брама Європи”, композитор Вікторія Польова – за хорову симфонію на канонічні тексти “Світлі піснеспіви”.

Джерело: uatv.ua

No Comments

Залишити відповідь