Меню
Категоріі
Польські композитори зроблять концерт за творами української літератури
29/06/2018 Новини

Інститут Адама Міцкевича організовує в Україні масштабний польсько-український музичний проект. З метою організації даного проекту до Києва прибула Моніка Гроховська, керівник програми Open Poland, яка присвячена співробітництву Польщі та України.

Одним з успішних прикладів такої співпраці є динамічний молодіжний оркестр “I, CULTURE Orchestra”. В цьому році в основу музичних композицій ляжуть твори українських письменників.

“У цей момент польські композитори вибирають відповідні праці з української літератури, які стануть базою для написання музики майбутнього концерту”, – розповідає керівник програми Open Poland.

“Ми обов’язково хочемо, щоб українські музиканти грали разом зі своїми польськими колегами і незабаром оголосимо для них open call”, – повідомила Моніка. Вона розповіла, що переговори з Національною консерваторією пройшли успішно і сьогодні польська сторона шукає згоди українських медіа, які будуть транслювати цей концерт в прямому ефірі.

Крім того, важливою метою для Інституту Адама Міцкевича в 2018 році став пошук можливостей для польсько-українських проектів на Сході України. “На Сході України є багато творчих людей, які роблять дуже цікаві проекти. В цьому році ми хочемо дізнатися, з ким ми можемо співпрацювати в майбутньому”, – поділилася з журналістами UATV Моніка Гроховська.

Також в Інституті Адама Міцкевича відзначили розвиток українського кіновиробництва. У минулому році Інститут ініціював Проект “Свобода. Кіно соціальних змін”, який в рамках 47-го міжнародного київського фестивалю “Molodist” представив стрічку “Процес: Російська держава проти Олега Сенцова”.

“Це документальне кіно, яке дуже пов’язано з темами важливими для суспільства, такими як свобода”, – говорить Моніка Гроховська.

В цьому році поляки готуються взяти участь в Одеському кінофестивалі. “Професіонали з Польщі з великим інтересом приїжджають в Україну, щоб працювати і знаходити для себе тут партнерів. Зараз в Україні кіноіндустрія дуже швидко змінюється, і ми хочемо стимулювати контакти між польськими та українськими продюсерами”, – зазначила Гроховська.

Результатом такої співпраці може стати спільне кіно-виробництво. В інституті Адама Міцкевича впевнені, що вже через кілька років ми зможемо насолоджуватися польсько-українськими фільмами в кінотеатрах.

Джерело: uatv.ua

Залишити відповідь

Ви маєте бути ви увійшли щоб залишити коментар.

* *