Інститут Адама Міцкевича організовує в Україні масштабний польсько-український музичний проект. З метою організації даного проекту до Києва прибула Моніка Гроховська, керівник програми Open Poland, яка присвячена співробітництву Польщі та України.
Одним з успішних прикладів такої співпраці є динамічний молодіжний оркестр “I, CULTURE Orchestra”. В цьому році в основу музичних композицій ляжуть твори українських письменників.
“У цей момент польські композитори вибирають відповідні праці з української літератури, які стануть базою для написання музики майбутнього концерту”, – розповідає керівник програми Open Poland.
“Ми обов’язково хочемо, щоб українські музиканти грали разом зі своїми польськими колегами і незабаром оголосимо для них open call”, – повідомила Моніка. Вона розповіла, що переговори з Національною консерваторією пройшли успішно і сьогодні польська сторона шукає згоди українських медіа, які будуть транслювати цей концерт в прямому ефірі.
Крім того, важливою метою для Інституту Адама Міцкевича в 2018 році став пошук можливостей для польсько-українських проектів на Сході України. “На Сході України є багато творчих людей, які роблять дуже цікаві проекти. В цьому році ми хочемо дізнатися, з ким ми можемо співпрацювати в майбутньому”, – поділилася з журналістами UATV Моніка Гроховська.
Також в Інституті Адама Міцкевича відзначили розвиток українського кіновиробництва. У минулому році Інститут ініціював Проект “Свобода. Кіно соціальних змін”, який в рамках 47-го міжнародного київського фестивалю “Molodist” представив стрічку “Процес: Російська держава проти Олега Сенцова”.
“Це документальне кіно, яке дуже пов’язано з темами важливими для суспільства, такими як свобода”, – говорить Моніка Гроховська.
В цьому році поляки готуються взяти участь в Одеському кінофестивалі. “Професіонали з Польщі з великим інтересом приїжджають в Україну, щоб працювати і знаходити для себе тут партнерів. Зараз в Україні кіноіндустрія дуже швидко змінюється, і ми хочемо стимулювати контакти між польськими та українськими продюсерами”, – зазначила Гроховська.
Результатом такої співпраці може стати спільне кіно-виробництво. В інституті Адама Міцкевича впевнені, що вже через кілька років ми зможемо насолоджуватися польсько-українськими фільмами в кінотеатрах.
Джерело: uatv.ua
No Comments