Поліція відкрила провадження через викрадення з бібліотеки першої друкованої книги в Україні

23/05/2016

Проводиться експертиза щодо оцінки вартості викраденого видання. 

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом викрадення з  Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського стародруку «Апостол» Івана Федорова, надрукованого в 1574 році. Про це інформує Відділ комунікації Головного управління Національної поліції у місті Києві.

«10 травня 2016 року до чергової частини Шевченківського управління поліції надійшло повідомлення про те, що з бібліотеки по вулиці Володимирській з відділу стародруків викрали книгу 1574 року видання. Крадіжку виявила заступник з наукової роботи, після чого одразу ж заявила до органів внутрішніх справ. Цього ж дня слідчим відділом управління поліції відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України», – йдеться у повідомленні.

Зі слів працівників бібліотеки, до них прийшов чоловік, який назвався представником контролюючого органу і надав копії документів для проведення звірок тих книг, які в них зберігаються. Після чого назвав список тих видань, які він би хотів перевірити. При цьому попросив окреме приміщення, де б він зміг спокійно працювати. Упродовж дня чоловік кілька разів виходив із приміщення, залишавши при цьому свої речі. Наприкінці робочого дня він знову вийшов і назад уже не повернувся.

Коли персонал бібліотеки почав звіряти видані йому для ознайомлення видання, вони виявили відсутність стародруку.

Наразі проводяться всі необхідні оперативно-розшукові заходи, спрямовані на встановлення та затримання підозрюваної особи. Працівники бібліотеки, які контактували з цією людиною, надали правоохоронцям приблизний опис його зовнішності. На вигляд чоловіку приблизно 35-40 років, зріст 170 см, худорлявої статури, русяве волосся.

Нагадаємо, стародрук «Апостол»  зник 10 травня з відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Джерело: http://tyzhden.ua/News/165217

No Comments

Залишити відповідь