Покажуть музичний фільм про Чорнобиль

11/04/2018

26 квітня на Поштовій площі у Києві зіграють постсимфонію з короткометражного музичного фільму “Арка” Ірини Ніколаєнко. Картину покажуть відразу кілька українських ТБ-каналів. Фільм присвячений будівництву захисного саркофагу для 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Зйомки проходили восени 2016 року у Прип’яті на Київщині.

Головний герой – будівельник, який народився у Прип’яті. Під час аварії на ЧАЕС його 10-річним евакуювали до Києва. 2016-го приїздить у зону відчуження на будівництво саркофагу. Порівнює нинішній стан Прип’яті із тим, що пам’ятає з дитинства. Його зіграв Євген Сичов.

Події фільму відбуваються на тлі концерту під аркою-накриттям. 150 київських музикантів етно-симфонічного оркестру записали там постсимфонію “Арка”. Рок-музикант Микита Рубченко створив музику після екскурсії до зони відчуження. Сценарій фільму створила продюсер Ірина Ніколаєнко.
– Хотіли показати історію від трагедії на ЧАЕС до позитивної точки. Коли накрили саркофаг над 4 енергоблоком – виникло відчуття завершеності, – каже Ірина Ніколаєнко. – Також показуємо, що зона відчуження – страшна лише на перший погляд. Творчі люди – музиканти, режисери, художники знаходять у ній особливе натхнення. А отже у цієї забутої території є майбутнє. Коли зіграли перші акорди симфонії – у будівельників арки на очах з’явились сльози.

“Арка”перемогла на 5 міжнародних фестивалях короткометражних фільмів. Зокрема отримала приз в Італії як “Найкращий музичний фільм”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь