Покажуть документальний фільм «#Сенцовмаєбутизнами» та виставу «Номери»

27/03/2019

28 березня о 22:21 на другому каналі Суспільного мовлення «UA: Культура» вийде документальний фільм Андрія Литвиненка «#Сенцовмаєбутизнами», в якому покажуть процес підготовки вистави «Номери» за п`єсою незаконно ув’язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

Після проекту «#Сенцовмаєбутизнами», о 22:35, в ефір вийде телеверсія вистави «Номери», прем’єра якої відбулася в Києві у грудні 2018 року.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, несправедливо засуджений у 2015 році в Росії на 20 років в’язниці за звинуваченням у тероризмі. Він почав писати п’єсу ще до засудження, у 2011 році, а  продовжив роботу над нею вже у колонії в Лефортово, повідомляє сайт Міжнародного фонду «Відродження».

Режисером вистави стала Тамара Трунова, продюсером – Анни Паленчукдо якої звернувся Олег Сенцов, із пропозицією поставити п’єсу в театрі. Акторський склад вистави «Номери»: Андрій Ісаєнко, Вікторія Авдєєнко, Валерія Ходос, Володимир Кравчук, Римма Зюбіна, Дмитро Олійник, Крістіна Синельник, Руслан Коваль, Ганна Кузіна, Мірра Жучкова, Віталий Ажнов, Марія Заниборщ.

Основною темою вистави є переборення кожною людиною свого внутрішнього рабства. Сюжетне полотно вистави – циркова труппа, керівником якої стає деспотичний персонаж, що перетворює творчий цирковий процес у систему законів і правил, а кожному учаснику трупи присвоює номер. Перед глядачем постає мікро-модель суспільства, яке поступово втрачає здатність до критичного мислення, йдеться на сайті «Відродження».

Створення вистави підтримав Український культурний фонд та Міжнародний фонд «Відродження».

Нагадаємо, 7 грудня 2018 року на телеканалі «UA: Культура» транслювали виставу «Номери» одночасно з офіційною прем’єрою. До того у Києві відбулося кілька допрем’єрних покази.

Як відомо, Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС ЛитвиСейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд КанадиМЗС Швеції та ін.

5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв’язнів Кремля він тримав 145 днів.

Джерело: stv.detector.media

No Comments

Залишити відповідь