Показали трейлер історичного фільму “Толока”

14/12/2019

Показали трейлер стрічки “Толока” Михайла Іллєнка.

Фільм планувалося випустити ще 2014 року до 200-річного ювілею Шевченка, але через проблеми з фінансуванням прем’єру стрічки перенесли, пишуть на сайті Держкіно.

Історичний фільм створено за мотивами поезії “У тієї Катерини хата на помості” Тараса Шевченка, написаної 1848 року. Головні ролі виконали Іванна Іллєнко, Богдан Бенюк, Дмитро Лінартович, Дмитро Рибалевський, Олег Примогенов, Сергій Романюк та Василь Кухарський.

“У Тараса Шевченка є маленька балада про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим. Фінал поезії відсувається надовго – чекати Катерині доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії.

У сюжеті відобразили драматичні та героїчні епізоди історії України. Щоразу випробування руйнують хату Катерини. Вона вперто, як і сотні поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн.

“Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Але жодна хата в Україні ніколи не була “скраю”, – йдеться у повідомленні.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь