Подих віків

19/07/2016

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У музеї «Золоті ворота» відбувся концерт знаного фольк-гурту «Хорея Козацька»

Лідер колективу, відомий кобзар-бандурист Тарас Компаніченко, разом із своїми колегами представили слухачам програму, в якій лунала музика різних епох Руси-України — від ХІ до ХХ стст. Як відзначають музиканти, «Хорея Козацька» відтворює пісні, знайдені в архівах, рукописних та друкованих збірках. Крім того, учасники гурту займаються реконструкцією давньої української музичної спадщини.

Нагадаємо, Тарас Компаніченко виконує та реконструює традиційний кобзарсько-лірницький репертуар у супроводі кобзи О. Вересая, старосвітської бандури та колісної ліри. Значну частину його репертуару становлять епічні твори — думи, так звані запорозькі пісні, козацькі псальми, лицарські пісні, невольничі плачі, а також богомільні пісні, псальми та канти, духовна й світська лірика…

У суботу концерт відбувся в унікальному місці нашої столиці: «Золоті ворота» — головна брама стародавнього Києва, пам’ятка оборонної архітектури Київської Русі, одна з найдавніших датованих споруд Східної Європи, символ Києва, а також це відкритий простір Golden Gate Space, що об’єднує людей як центр культурно-просвітницького життя України.

Аліса АНТОНЕНКО

Джерело: day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь