Подерв’янський та інші зірки гостро відреагували на цинічний заклик режисера фільму “Крим”

20/07/2017

Українські діячі культури прокоментували прохання Олексія Піманова показати його фільм у нашому кінопрокаті. Нагадаємо, путінський пропагандист написав відкритого листа уряду України та представникам інтелігенції з пропозицією показати фільм “Крим”, заснований на подіях березня 2014-го року, в українських кінотеатрах.

Нічого поганого у цьому, запевняє Піманов, немає: адже кіно це – про любов і тільки про любов. А те, що у кадрі з’являються “зелені чоловічки”, так і їх мусимо зрозуміти і полюбити. Адже, вважає Піманов, саме великодушні “вєжливіє люді” не дали пролитися крові у Криму, як це згодом сталося на Донбасі. І  мовляв, якщо ми з вами подивимось ми з вами його стрічку, то просльозимося, і кинемося з обіймами до “братнього народу”. Ну а якщо не кинимося відразу, то принаймні зробимо перший крок до примирення. Тому що – цитуємо Піманова – “Любовь всегда должна быть сильнее ненависти”.

Він також попросив усіх “честных и независимых” діячів культури підтримати ідею показу “Крима” в кінопрокаті. А розпочав листа відомими рядками вірша поетеси майдану Насті Дмитрук “Никогда мы не будем братьями” з таким зауваженням “Эти глаза… холодные, презрительные и искренние одновременно, не скрою, зацепили сильно. Не только меня, миллионы русских…”

Що ж, Експрес онлайн вирішив з’ясувати, чи знайде одіозний режисер підтримку серед наших представників культури. І ось що ми почули.

Настя Дмитрук, поетеса:  

– Насамперед я можу раз повторити рядки свого вірша персонально для цього чоловіка: “Никогда мы не будем братьями!” Сподіваюся, тепер він почув?

По-друге, у мене виникає питання: а що, фільм про “Крим” є настільки провальним у російському прокаті, що пан Піменов змушений шукати ринок збуту у нас? Навіщо нам дивитися погане кіно?

Про “крок братніх народів назустріч одне одному” скажу так: ні, це неможливо. Бо лише за сьогодні на Донбасі загинуло дев’ятеро хлопців. То ж давайте поговоримо про якісь можливі кроки лише тоді, коли РФ виведе свої війська з нашої території, а в російських кінотеатрах покажуть усі наші фільми про Революцію гідності та російську агресію, починаючи від “Зима, що нас змінила”. Можливо, якщо кожен росіянин побачить реальну картину цих подій, то бодай трохи замислиться над тим, що відбулося між нами.

Іван Гаврилюк, актор, народний артист України:  

– Є таке поняття, як честь, гідність, гордість, елементарна самоповага. Сам лише факт, що оце кремлівське непорозуміння наважилося лізти до нас із такою пропозицією – плювок в обличчя. А за це треба або бити кривдника в обличчя, або застрелити його. У випадку з Пімановим мені більше подобається другий варіант. Такого не шкода, бо це створіння без совісті. Мав би бодай трохи її – застрелився би сам.

Мирослав Слабошпицький, режисер:  

– Піманов? А хто це? Невже і справді режисер, щось не чув про такого… І що, справді хоче у наш кінопрокат потрапити? Знаєте, якби із схожим проханням до нас звернувся хтось із прокремлівських кінематографістів, який, проте, має ім’я у професії, то його негідні дії ще можна було б якось обговорювати. А оце й екземпляр взагалі не заслуговує на увагу.

Лесь Подерв’янський, художник, поет, драматург:

– Я коротко скажу: “Піманов, іди на х… зі своєю любов’ю!” Це все.

Як бачимо, однодумців серед української еліти пан Піманов наразі не знайшов…

Ірина ЛЬВОВА

Джерело: expres.ua

No Comments

Залишити відповідь