Почав діяти закон про пісні українською мовою

11/11/2016

Почав діяти закон про пісні українською мовою8 листопада набув чинності закон про частку музичних творів українською мовою на радіо. Нею повинна звучати кожна четверта пісня. До 2018 року частка має збільшитися до 35%.

— Ставити в ефір 25 відсотків україномовних пісень високої якості — це реальне завдання, — каже голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 39-річна Вікторія Сюмар. Представляє “Народний фронт”. — Від громадських активістів ми отримали чудову збірку “Як звучить Україна”. Її склали 700 вітчизняних гуртів і виконавців. Додали мапу української музики. Згідно з нею, “наймузичнішим” регіоном є Київщина. Далі в рейтингу — Львівщина і Харківщина.

Експерти дослідили ефір шести найрейтинговіших радіостанцій від 7.00 до 14.00 у перший день дії закону. Бар’єр 25% мовної квоти подолали усі хвилі, окрім “Хіт ФМ”. Поставили 24,7% композицій. Найбільш україномовний був ефір радіо “Мелодія” — 34,5%.

До прийняття закону радіостанції крутили близько 5% пісень українською мовою.

— Закон про квоти на радіо, як і прийняті закони щодо інформаційного простору та кіновиробництва — це важливі кроки до відбудови національної ідентичності. Це питання національної та гуманітарної безпеки країни, — каже віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, 48 років.

8 листопада українські політики підтримали акцію — у соцмережах назвали улюблену українську пісню. Голова Верховної Ради Володимир Гройсман обрав “Любити Україну” вінницького гурту “ТіК”. Вікторія Сюмар — спільну композицію “Повертайся живим” гуртів “Сестри Тельнюк” і “Козак Систем”. Президент Петро Порошенко надав перевагу пісні “Веселі, брате, часи настали” — від “Океану Ельзи”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь