По всій Україні пройшли масові акції у підтримку Закону про Мову

17/07/2019

У вівторок, 16 липня мешканці 38 населених пунктів у всіх регіонах України зібралися на площах, щоб відзначити набуття чинності Закону про Мову в рамках Всеукраїнської акції «Мова об’єднує». У близько половині з них були концерти чи виступи артистів, багато де читали вірші. Великі святкові концерти відбулися у Києві, Львові та Харкові.

Ведучими святкового заходу у Києві стали Анна Заклецька та Юрій Доник. Ведучі концерту Анна Заклецька та Юрій Доник неодноразово зі сцени розповідали для глядачів про важливість української мови, спростовували найпоширеніші мовні міфи та модерували чудове музичне дійство. У концерті прийняли участь Злата Огнєвіч, Наталка Карпа, Tarabarova, Sonya Kay, Гурт «Мандри», М’ята, Кіше, ЛІА, гурт «Скіменс», Девід Аксельрод, Eugenia Scarlett та інші. Протягом концерту глядачам роздавалися пам’ятні сувеніри з гаслом Мова об’єднує.

Активісти на усіх святкових заходах заявляли, що кампанія Мова об’єднує” триватиме й надалі, а тому жодних зазіхань влади на мовний закон толерувати ніхто не буде.

Завдання закону – об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави. Українська мова – один з ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни.

У Всеукраїнській акції також взяли участь Ананьїв, Біла Церква, Богуслав, Бровари, Вінниця, Дніпро, Житомир, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Ковель, Краматорськ, Кропивницький, Лазурне, Луцьк, Львів, Маріуполь, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Олександрія, Первомайськ, Полтава, Рівне, Ружин, Снятин, Старобільськ, Суми, Тернопіль, Тростянець, Ужгород, Умань, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Партнерами заходу виступили Міністерство інформаційної політики, Міністерство культури України, М2, агенція SAL Show.

Джерело: ukrpohliad.org

No Comments

Залишити відповідь