Підлітки з Авдіївки та Чопа напишуть п’єси, які на сцені втілять провідні режисери та актори

24/06/2018

Куратором проекту є український драматург та сценарист Наталія Ворожбит, автор сценаріїв до стрічок “Кіборги” і “Дике поле”.

Головним режисером проекту стане Максим Голенко. У виставі візьмуть участь такі зірки театру і кіно, як Римма Зюбіна, Олексій Вертинський, В’ячеслав Довженко, Анна Кузіна, Роман Ясиновський, Тетяна Міхіна. Музику до вистави створить дует кінокомпозиторів Антона Дегтярьова і Володимира Бабушкіна Ptakh_Jung.

Нікола Маккартні, засновниця Class Act та професорка Школи літератури, мов та культур у Единбурзькому Університеті/ School of Literatures, Languages and Cultures, University of Edinburgh, вже сьогодні прибуде до Києва, аби здійснювати проект в Україні.

Як розповіла драматург і куратор проекту Class Act: Схід-Захід Наталка Ворожбит, . “З цим британським форматом я знайома давно, але в Україні ми почали його робити тільки три роки тому. Нагадаю коротко, що це за такий Class Act, який часто називають Class Art, що по суті теж вірно, але не так точно, бо аct – це діяти. Ми відбираємо двадцять підлітків з різних регіонів України, привозимо їх до Києва, під кураторством професійнийх драматургів вони пишуть п’єси, потім професійні режисери і актори ставлять їх на великій сцені. Чому ми це робимо? Це спосіб знайти потенційних драматургів в драматичних місцях нашої країни. Написання п’єс, проговорювання важливих тем має творчий і терапевтичний ефект, підвищує самооцінку підлітка. Це спосіб відкрити один одному Схід і Захід України, зруйнувати стереотипи, які поселені в наших головах телебаченням, вихованням тощо. Це популярізація соціальних проектів. Ми бачимо, як добре працює цей формат і хочемо, щоб його підхопили інші творчі люди по всій Україні. Це спосіб об’єднати різних акторів і режисерів на одному майданчику”.

Цього року учасниками проекту є школярі з Донецької і Закарпатської областей – міст Авдіївка і Чоп, повідомляє zakarpattya.net.ua.

3-го липня відбудеться вистава. Вона складатиметься з 10 п’єс, написаних юними драматургами під кураторством драматурга із Шотландії Ніколи Маккартні. П’єси будуть поставлені нашими досвідченими талановитими режисерами (головний режисер Максим Голенко). У виставі будуть зайняті найкращі українські актори. Створюватиме музику для вистави прекрасний Ptakh_Jung.

“Відбудеться все це на сцені Консерваторії. Ми ще не знаємо, про що будуть п’єси, але враховуючи минулорічний досвід – це буде велика різнобарвна картина нашого суспільства очами підлітків, з гумором, сльозами, протестами і любов’ю. Щоб потрапити на виставу потрібно зареєструватися на нашій сторінці. Реєстрацію буде відкрито приблизно за тиждень до прем’єри. Слідкуйте за нашою сторінкою, лайкайте і поширюйте новини. А я особисто хвилююсь як вперше. 23-го червня приїдуть наші учасники – дивитимуться один на одного насторожено і підозріло, не підозрюючи який в них попереду надзвичайний досвід”, – розповіла Наталка Ворожбит.

Джерело: life.ko.net.ua

No Comments

Залишити відповідь