Під КСУ протестували проти визнання закону про українську мову неконституційним

03/11/2020

Під Конституційним Судом України 3 листопада активісти відстоювали закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Раніше на сайті КСУ повідомлялося, що цього дня судді  в закритому режимі розглянуть подання депутатів про визнання “мовного” закону неконституційним.

Участь у протестній акції взяли представники Руху “Українська Дія”, “НАША МОВА” та Координаційна рада із захисту української мови та культури. Також серед організаторів події були представники “Національного корпусу” та інших патріотиних організацій.

Координатор руху “Українська Дія” Олексій Кляшторний зазначив ASPI news, що вважає скасування “мовного” закону політичним замовленням Віктора Медведчука, яке може призвести до дестабілізації політичної ситуації у країні.

“Якщо таке рішення буде прийнято, то таким чином буде уневажена сама стаття Конституції про те, що українська мова є державною. Адже одне речення у Конституції не розкриває суть того, яким чином держава буде гарантувати можливість громадян використовувати українську мову в усіх сферах суспільного життя і на всій території України. Для того, щоб це було можливим фактично, а не лише декларативно, і був прописаний закон, який вже рік діяв, ніяких збурень він не викликав, незважаючи на те, що ОПЗЖ цим залякувало”, – прокоментував він.

Інший учасник руху “Українська Дія” Петро Мазепа підкреслив, що жодних підстав визнавати закон неконституційним у суддів немає, втім, активісти все ж побоюються цього, особливо після нещодавнього рішення щодо скасування відповідальності за неправдиві дані у електронній декларації.

“Закон цілком виважений, він толерантний, і найцікавіше, що проти нього ніхто активно не протестує. Я знаю багатьох російськомовних людей, які його читали, і кажуть: “Нормальний закон, ми тільки за, нехай діє”. Він всіх влаштовує. Цей закон і так є надто м’яким, він є компромісним. Це абсолютно політичне питання ОПЗЖ, які чудово виконують свою роль лобіювання всього російського в Україні”, – підкреслив він.

Нагадаємо, що закон про забезпечення функціонування української мови як державної було ухвалено 25 квітня 2019 року. Він передбачає обов’язкове використання української мови в органах державної влади та інших публічних сферах. 21 червня 2019 року до Конституційного Суду України було направлено подання народних депутатів про визнання закону про мову неконституційним. Відповідне звернення підписали 55 нардепів, більшість з яких належать до фракції ОПЗЖ.

Джерело: aspi.com.ua

No Comments

Залишити відповідь