Переможці конкурсу в номінації “Меморіал Героїв Небесної Сотні” представили основну ідею свого проекту

21/02/2018

Під час брифінгу, присвяченого підведенню підсумків першого етапу Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності», переможці конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні», авторський  колектив архітектурного бюро MIstudio   – Ірина Волинець (Львів / Україна) та Марія Процик(Ротердам / Нідерланди) розповіли про свій  проект.

«Ми дуже раді, що перемогли у конкурсі, і дуже хочемо втілити наш проект в реальність – зробити якісний громадський простір в центрі Києва, який дасть змогу не лише вшановувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, а й створюватиме простір для відпочинку та дозвілля мешканців міста», – поділилися своїми враженнями переможці конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні»  Ірина Волинець та Марія Процик, а також розповіли про основну ідею свого проекту.

Так, за задумом авторів, проект передбачає створення паркової алеї зі ста сімома деревами, які символізують сто сім загиблих Героїв Небесної Сотні, а також меморіальної  частини – стели з іменами кожного з Героїв, яка дасть можливість родинам вшанувати пам’ять своїх загиблих родичів, а також звичайним мешканцям – прийти, залишити квіти, запалити свічку. Умовною межею початку іншого простору є міст, після якого починається паркова алея, яка криволінійно поєднує важливі функціональні зони, зокрема, відділяє місце тиші, де буде збережено існуючу каплицю, і завершенням цього меморіального шляху стане зелений сад, засаджений квітами білого кольору.

Проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні  не перша спільна робота цього авторського колективу. За словами Ірини Волинець, їх  проекти відзначались, як в  Украйні, так  і закордоном, проте ця перемога є особливою.

«Це, фактично, наш великий дебют, адже лише кілька місяців тому ми вирішили започаткувати наше спільне бюро «МІ-studio» і здобули цю  перемогу», – розповідає вона.

«У своїй роботі ми фокусуємось на проектуванні ландшафту і архітектури, більш чіткіше – пересічення ландшафту і архітектури, і зацікавлені в тому, щоб поєднувати природу, архітектуру та  людей».

Ірина Волинець та Марія Процик мають досвід проектування, навчання, дослідження в різних країнах.

«Ми працюємо над проектами в Україні та співпрацюємо з партнерами в Норвегії і дуже хочемо застосувати наш спільний закордонний досвід в Києві та запроектувати якісний громадський простір. Наступним етапом буде поділ проекту на фази, структурування і логістична частина і, очевидно, труднощі будуть виникати, але ми будемо вирішувати їх по мірі їх виникнення», – діляться своїми планами переможці конкурсу.

Організатор конкурсу Бенжамін Хоссбах [phase eins] (Німеччина) висловив переконання, що ця молода  талановита команда зі Львова зможе досягти гарних результатів:

«Архітектурні конкурси розповсюджені по всьому світу і я хочу зазначити, що саме великі міжнародні конкурси є тією площадкою, де світові відкриваються імена молодих архітекторів, які потім виборюють авторитет світового рівня і мені дуже приємно, що сьогодні разом з нами ці дві молоді, фантастично талановиті дівчини, які своїм професіоналізмом, натхненням, знаннями, вміннями і талантами відкриють собі шлях в світову прогресивну архітектуру і завоюють авторитет».

Джерело: Міністерство культури України

 

No Comments

Залишити відповідь