ПЕН-центр США нагородив Сенцова “за мужність виступати проти свободи думки та інакомислення”

26/04/2017

Фото видання Сноб

Українському режисеру, кримчанину Олегу Сенцову присвоїли премію імені Барбари Голдмсіт”Свобода писати” “за мужність виступити проти нетерпимості до свободи думки й добросовісного інакомислення”. Церемонія нагородження відбулася в Американському музеї природної історії в Нью-Йорку о 1:30 ночі за київським часом. Про це повідомив журналіст Мустафа Найєм у своєму пості у Facebook.

Оскільки Олег Сенцов зараз перебуває у виправній колонії №1 російського Якутська, премію від імені Олега отримала двоюрідна сестра режисера Наталія Каплан, передає Укрінформ.

Премію Барбари Голдсміт вручають з 1987 року. З 42 її лауреатів на момент нагородження 38 перебували у в’язниці. Більшість лауреатів премії “Свобода писати” вийшли з в’язниці протягом 18 місяців з моменту їх нагородження.

Сенцова затримали в окупованому Криму в 2014 році. Наприкінці серпня минулого року Олега Сенцова оголосили винним в організації терористичної групи й засудили до 20 років колонії суворого режиму.

За версією слідства, Сенцов і активіст Кольченко (також засуджений у “справі Сенцова”) після анексії Криму Росією нібито організували підпали офісів організації “Російська громада Криму” й офісу “Єдиної Росії” в Сімферополі. У ФСБ стверджували, що Сенцов і Кольченко планували підірвати пам’ятник Леніну.

Вони не визнають свою провину, вважають суд політично мотивованим, а докази – сфальсифікованими.

Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли про заклик учасників кінофестивалю у Софії звільнити Серцова, звернений до Кремля. 

Джерело: Укрінформ

No Comments

Залишити відповідь