Парк “Софіївка” хочуть розбудувати ще на 12 гектарів державним коштом

16/02/2018

Національний дендрологічний парк «Софіївка», що в м. Умань Черкаської області, цьогоріч планують розбудувати ще на 12 гектарів. Благоустрій за проектом планують розширити на ділянці парку вздовж річки Кам’янки. Сам проект розбудови був розроблений ще на початку 2000-х років Академією наук України і приурочений до 200-річчя парку, втім, його реалізацію запланувати цьогоріч.

«Академія наук розробляла проект. Перше розширення території відбулось до 200-річчя парку – побудували ресторан. А тепер на вже відведеній території парку в південній його частині, якщо орієнтуватись від фонтану «Змія», будуть освоювати решту території – виконувати роботи з благоустрою», – розповів «Дню» заступник керівника департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Микола Суховий.

За словами Миколи Сухового, територія парку вже відведена під благоустрій, втім не облаштована, тож за рахунок державних коштів планують встановлювати на ній обладнання. Підтримала, щоб на території Черкаської області розбудовувати паркову зону, й обласна держадміністрація. Невдовзі проект по розбудові та розширенню меж парку презентуватимуть директор дендропарку «Софіївка» Іван Косенко та Президент Малої академії наук України, член Президії Національної академії наук України Станіслав Довгий. Про це повідомив на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» нардеп від Уманщини Антон Яценко. «На ділянці площею 12 га буде: японський сад, пам’ятники, скульптури, малі архітектурні форми, тротуари, майданчики та алеї, пішохідний перехід з громадською вбиральнею та багато іншого», – уточнює нардеп. Також додає, проект підтримав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, з держбюджету спрямовано 75 млн грн на облаштування цієї території парку.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь