Пам’ятник Шевченку в Лісабоні планують встановити до Дня Незалежності України

17/02/2019

У Посольстві України в Португалії сподіваються, що пам’ятник Тарасу Шевченку в Лісабоні буде встановлений до Дня Незалежності України.

Про це повідомляється на сторінці диппредставництва у Facebook.

«Продовжується робота зі спорудження пам’ятника Т.Г.Шевченку в Лісабоні. Сьогодні (16 лютого – ред.) зібралася українська громада з метою створення асоціації, яка зможе підписати контракт з португальським скульптором Е. Карвалью. Сподіваємося, що пам’ятник буде встановлено 24 серпня цього року – в День Незалежності України», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, муніціпалітет Лісабона надав офіційний дозвіл на встановлення погруддя Тараса Шевченка на площі міста. Про це 14 лютого поінформував голова Спілки українців у Португалії та член Ініціативної групи зі встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченку в Лісабоні Павло Садоха на своїй сторінці у Facebook.

Було також оголошено про зустріч української громади 16 лютого з метою заснування громадської організації для збору коштів та проведення відповідних робіт.

Автором погруддя Шевченка є португальский скульптор Е. Де Карвалью, який став переможцем відкритого конкурсу. Посол України у Португалії Інна Огнівець у листі Павлу Садосі повідомила про ухвалення муніципалітетом Лісабона рішення про схвалення проекту пам’ятника Т.Г.Шевченку зазначеного скульптора.

Посол також відзначила внесок голови Спілки українців у Португалії у справу встановлення погруддя Шевченка у Лісабоні.

Український дипломат висловила переконання, що «спорудження пам’ятника Т.Г.Шевченку об’єднає українську громаду у Португалії і засвідчить високий патріотичний дух українців, які, незважаючи на те, що проживають далеко за межами Батьківщини, гідно представляють українську культуру у Португалії».

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь