Основна частина цінностей і мощі з Києво-Печерської лаври на місці

17/01/2019

Про це заявила заступник міністра культури України Тамара Мазур.

“З того, що ми передавали, основна частина і найбільш цінні на місці. Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія перевірила – мощі є”, – цитує Мазур Інтерфакс-Україна.

Чиновник зазначила, що експерти не можуть стверджувати, кому конкретно належать мощі, оскільки неможливо провести експертизу ДНК.

За її словами, дві цінних ікони вже були повернуті заповіднику.

“Станом на сьогодні два найцінніших об’єкта були передані в заповідник монастирем … Я можу помилятися, але це дві ікони, два медальйона, які були повернуті”, – розповіла замміністра.

У Мінкульті відзначили, що на території заповідника за час оренди УПЦ (МП) побудовано багато об’єктів, при цьому деякі – з відхиленнями від отриманих дозволів.

“На сьогоднішній день, згідно з тією інформацією, яка у нас є (про будівництво з порушеннями – Ред.), розпочато кримінальне провадження”, – розповіла заступник міністра.

Відповідаючи на питання, чи можуть ці факти послужити приводом для розриву договору оренди УПЦ (МП), Мазур відповіла негативно.

Нагадаємо, під час перевірки фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника було задокументоване зникнення восьми ікон, чаші та хреста.

Міністр культури України Євген Нищук заявив, що за фактом зникнення з Києво-Печерської лаври кількох ікон відкриті кримінальні провадження

В Україні діють три лаври: Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра (Тернопільська область) та Святогірська лавра (в Донецькій області), всі вони знаходяться під юрисдикцією Московського патріархату.

15 грудня в Києві пройшов Об’єднавчий собор, на якому була створена Православна церква України. Її очолив митрополит Епіфаній. 5 січня Вселенський патріарх підписав томос Православної церкви України, яка займе 15 місце в диптиху помісних церков.

Після обрання Епіфанія на київську митрополичу кафедру, предстоятель УПЦ МП Онуфрій втратив право носити титул митрополита Київського.

20 грудня Верховна Рада прийняла закон, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) у своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Джерело: nv.ua

No Comments

Залишити відповідь