НОВИНИ У КИЄВІ НАЙМОЛОДША УКРАЇНСЬКА ПИСЬМЕННИЦЯ ПРЕЗЕНТУВАЛА СВОЮ КНИЖКУ “НЕЗВИЧАЙНИХ ПРИГОД”

10/10/2016

Відсотки від продажів перераховуватимуться на лікування онкохворих дітей

Дев’ятирічна письменниця Софія Шлінчак презентувала свій перший творчий доробок – книжку “Незвичайних пригод Кохи, Айка та Дзю” і стала наймолодшим автором в Україні, книгу якого видало професійне видавництво. Кореспондент “5 каналу” Леся Головата докладно.

“Коха – це скорочене від слова кохана, вона – левеня, Айко – це папуга. Він коли падав із гнізда, то він айкав. Дзю – це тукан. Дзю – тому що своїм дзьобом він дзьобає”, – розповідає юна письменниця.

Наймолодша письменниця в Україні – дев’ятирічна Софія Шлінчак – навіть історію створення своєї першої книги зобразила на картині. Спочатку вона вигадала та почала малювати пригоди трьох друзів, а коли ескізів назбиралося чимало – батько запропонував їх описати. Тому замість відпочинку на літніх канікулах, Софійка проробила серйозну роботу – вигадувала чудернацькі сюжети.

“Одного дня вони вирішили піти до моря  і побачили в морі пляшку з запискою. Там було написано, що треба було врятувати тукана. І вони вирішили його врятувати”, – розповідає дівчинка.

Не менше за дебютанку на презентації хвилюється батько. Саме він першим довідувався про кожну пригоду звірят – Софія надиктовувала йому текст книги, а згодом  допомагав редагувати. Головне, вважає Віктор Шлінчак, розпізнати та розвивати талант: “Якщо говорити відверто, то вона народилась кілограмовою дитиною і дуже важко їй було пробиватись на цей світ, але, мабуть, Бог подарував їй талант, тому мені важливо було завжди підтримувати її в цьому”.

Підтримує і хвалить Софійку дитячий письменник Іван Андрусяк. Каже, що дорослим, щоби написати цікаву книгу для малечі, треба дитиніти, а одноліткам порозумітися значно легше.

Письменник зауважив: “Ідеальна книжка для дитини – це, очевидно, книжка, створена самою дитиною. Я вже бачу, що дуже приязно сприймають діти”.

Випустити друком книгу школярки для видавців це сміливий експеримент. Досі в Україні на це ніхто не зважувався.

Олег Рибалка, директор видавництва, говорить: “Софія Шлінчак – це наймолодша письменниця за часи незалежної України, яка була видана професійним видавництвом. Повноцінна книжка, велика, яскрава”.

Не лише розважити дітей, а й допомогти хворим малюкам, вирішила Софійка. Уперше в житті вона підписує серйозну угоду: відсотки від продажів перераховуватимуться на лікування онкохворих дітей.

Євгенія Григоришина, координатор проектів благодійного фонду “Таблеточки”, каже: “Це перший проект, коли така маленька вирішила допомогти іншим діткам, які хворіють, і на жаль, не можуть виходити з палат і не можуть рушити в таку подорож”.

Так само вперше дівчинка ставить автографи й поміж тим проводить майстер-клас, як краще малювати героїв своєї книги.

Леся Головата, Дмитро Демишев, “5 канал”

Джерело: www.5.ua

No Comments

Залишити відповідь