Німеччина повернула Україні важливу церковну грамоту часів першого Гетьманату

14/03/2019

Послу України в Німеччині передали грамоту московського царя Петра Першого про поставлення митрополита на Київську митрополію. Цей документ є важливим історичним свідченням анексії української церкви Москвою.

Universität Tübingen | Rückgabe Zarenurkunde an die Ukraine

Як передає «Німецька хвиля», грамота зберігалася у бібліотеці Інституту східноєвропейської історії та географії Університету Тюбінгена, що у федеральній землі Баден-Вюртемберг. Німецько-українська дослідницька група встановила, що цей важливий для історії церкви України документ був скоріше за все вивезений німцями із Києва у 1941 році під час Другої світової війни як військовий трофей. У результаті міністр науки і культури Баден-Вюртембергу Терезія Бауер ініціювала повернення документу Україні.

Сам документ датований 1708 роком, він є підтверджувальною грамотою Петра І митрополиту Йоасафові (Кроковському) про поставлення його на Київську митрополію. Йоасаф був останнім митрополитом за часів перебування Києва у складі Російської імперії, який був вільно обраний київським духовенством і затверджений царем, а не прямо призначеним Москвою.

Джерело: ua.news

No Comments

Залишити відповідь