Меню
Категоріі
Незвичайна “цифрова” виставка відкрилася у Києві
26/09/2017 Новини

У столичному культпросторі “Арт ЦУМ” відбулася презентація проекту українського цифрового мистецтва “Петлюк | Рябченко | Сай”.

Учасники проекту – провідні українські digital-художники Сергій Петлюк, Степан Рябченко і Олексій Сай. Кожен зі своїм медіа, стилістикою, власними методами і темами. Ідея показати їх роботи у відкритому публічному просторі – це прагнення звернути увагу громадськості на еволюцію українського цифрового мистецтва та підтримати його подальший розвиток і інтеграцію в глобальний художній процес.

Абсолютно самобутні у виразності своїх художніх висловлювань усі три автори знаходяться в руслі глобальних тенденцій і в поєднанні їх роботи постають репрезентативним зрізом українського медіа-мистецтва, – зазначила куратор проекту – директор Sky Art Foundation Юлія Островська.

Сергій Петлюк спеціально для виставки створив кінетичну відео-інсталяцію під назвою “Шум”, що проектується з двох боків на рухомі площини-екрани. Постійна трансформація зображення та кута проекції ламають стереотипне уявлення про рух та простір. Художник зачіпає проблематику соціального та індивідуального, проводить паралелі між фізіологією тіла та фізіологією міста.

Людина в цивілізованому світі постійно перебуває в шумовому полі: цифровому, інформаційному, візуальному… Чи можливо втекти від шуму, ігнорувати його? Чи потрібно його прийняти як вже невід’ємну частину нашого існування? – коментує свій новий проект Петлюк.

Одеський медіа-художник Степан Рябченко презентував два проекти, які базуються на концепції трансформації та еволюції через призму геометрії. “Октанти” представляють собою свого роду стовбур, на геометрію якого нашаровуються кольори і фактури, утворюючи все нові композиції і генетичний зв’язок між ними. Калейдоскоп – прилад, який генерує нескінченну кількість орнаментальних варіацій, як і наш світ, в якому безперервно відбувається нескінченне число подій. Цей принцип і став основою наступного циклу робіт під назвою “Калейдоскоп”, відображаючи динаміку змін сучасного світу.

Олексій Сай, відомий насамперед своїм Excel-артом, презентував масштабні і гіпнотично деталізовані композиції, досліджуючи сучасний соціум, корпоративну культуру і чітко відбиваючи домінуючу естетику оточення.

Джерело: 24 Канал

Залишити відповідь

Ви маєте бути ви увійшли щоб залишити коментар.

* *