Не менше за незалежні суди Україні потрібні книгарні – Жадан

10/01/2018

Підтримувати культуру потрібно вже зараз, не очікуючи завершення війни. Таку думку висловив письменник Сергій Жадан в авторській колонці, опублікованій на сайті видання Deutsche Welle.

“Культура є такою самою важливою і невід’ємною складовою незалежності, як енергоносії чи збройні сили. І підтримувати її бажано не після того, як сформується дієва українська армія чи реформується українська судова система – краще зайнятись цим прямо тепер, не відкладаючи на потім. Оскільки, як показує досвід, все це діє лише разом, окремо одна від одної ці складові чомусь не працюють. Тому книжкові магазини України потрібні не менше, ніж незалежні суди. Можливо, навіть більше”, – зазначив Жадан.

За словами письменника, одного заперечення радянського минулого для розвитку культури недостатньо.

“Жоден демонтований Ілліч не дає такої впевненості в нормальному і спокійному майбутньому цієї країни, як київські або львівські вулиці, заліплені афішами українських виконавців”, – вважає Жадан.

Також письменник висловився щодо топу української музики та книжок, які оприлюднив Петро Порошенко.

“Можна при цьому, звісно, сумніватись, що Президент України дійсно слухає Hardkiss чи перечитує Гузара, але той факт, що в Президента нарешті з’явились нормальні радники, які слідкують за тенденціями, – цей факт варто взяти до уваги”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь