Названо найочікуваніші українські фільми 2020 року

15/01/2020

3 українські фільми найбільше чекає цього року колишній голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Про це він розповів Gazeta.ua.

“Толока”, реж. Михайло Іллєнко

Прем’єра – 12 березня

“У фільму вже був тур прифронтовою територією. Там, де нема кінотеатрів. Описати “Толоку” складно, картина несподівана. Охопила 400 років української минувшини. Але не є історичною стрічкою, як це розуміють у кіно. Складно визначити її жанрову приналежність. Це українські “100 років самотності”. При цьому “Толока” актуальна своїми меседжами. І надзвичайно оптимістичний фільм.

У Тараса Шевченка є балада про те, як у Катерину закохалися троє козаків. Вона пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить із полону її брата. Двоє козаків загинули, намагаючись виконати умову. Третій врятував брата – але той Катерині виявився коханим.

Фінал поезії відсувається надовго – чекати Катерині доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії. Ця розповідь пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує й хату Катерини. Але вона вперто, як і сотні поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн. Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти коханого. Але жодна хата в Україні ніколи не була “скраю”. Дія стрічки триває до наших часів. Побачимо татар, Івана Мазепу, батька Махна, Голодомор, гітлерівців, затоплені села, Чорнобиль, АТО. Живемо в епоху постмодернізму. У творчості він диктує прийоми, що апелюють до культурного досвіду глядача. Тому цей фільм цікавий буде саме українцям. У “Толоці” архетипи, символи легко впізнаємо і зчитуємо, бо в цьому соціокультурному борщі варимося все життя”.

“Екс”, реж. Сергій Лисенко

Прем’єра – 23 січня

“1932 року члени націоналістичної Української військової організації спланували пограбувати поштове відділення в містечку Городок на Львівщині. Гроші збиралися витратити на розвиток антипольського повстанського руху. Операцію назвали “Екс” – від “експропріація”. Її учасників заарештували і стратили. Сценарій створили на основі реальних подій. Круте кіно, майже вестерн. Тільки замість ковбоїв – українські націоналісти”.

“Черкаси”, реж. Тимур Ященко

Прем’єра – 27 лютого

“У березні 2014-го тральщик “Черкаси” зі ще 12 українськими кораблями росіяни заблокували на озері Донузлав у Чорноморському районі Криму. Екіпаж чинив опір три тижні. “Зелені чоловічки” штурмували “Черкаси” з катерів і бойових вертольотів.

Під час роботи над цим проєктом мені вдалося познайомитися з командиром корабля – капітаном другого рангу Юрієм Федашем. Він служить в Одесі начальником відділу бойової підготовки Військово-Морських сил. Це підсилило враження від фільму.

Одну з ролей зіграв колишній матрос тральщика Михайло Воскобойник”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь