Назвали найкращі українські фільми минулого року

07/06/2017

Національне товариство кінематографістів України оголосило переможців своєї щорічної премії. На думку членів Бюро української кіножурналістики, найкращими 2016 року стали 6 картин.

Найкращий український фільм: “Моя бабуся Фанні Каплан”, реж. Олена Дем’яненко

Фільм розпочинається з розслідування. Українська журналістка приїжджає в передмістя Парижу, щоб знайти онука Фанні Каплан. Старий дає прочитати дівчині щоденник своєї бабці, з якого стає відомо про почуття Фанні до анархіста Віктора Гарського. Той організовує теракт, поранена Фанні бере провину на себе. Морок довкола Фанні густішає ще й фізично: крім 10 років таборів, у жінки падає зір. Після звільнення вона знайомиться з Дмитром Ульяновим, братом Володимира Леніна.

Найкращий український неігровий фільм: “Українські шерифи”, реж. Роман Бондарчук

Дія відбувається в селі Стара Збур’ївка на Херсонщині, де практично немає поліції. Функцію охорони громадського порядку беруть на себе двоє місцевих – 50-річний Віктор Кривобородько і 44-річний Володимир Рудьковський. Віктор і Володя суміщають обов’язки поліцейських і соціальних працівників: вгамовують сімейні сварки, присікають бійки між сусідами, шукають потопельників. Займаються усім, окрім кримінальних злочинів.


Найкращий український анімаційний фільм: “Микита Кожум’яка”, реж. Манук Депоян

“Микита Кожум’яка” продовжує історію київського богатиря Кирила Кожум’яки, який переміг останнього Змія. Головний герой мультика – його 12-річний син Микита. Він не володіє фізичною силою батька. Має перемогти Змія та врятувати світ завдяки силі характеру.

Найкращий український короткометражний фільм: “Цвях”, реж. Філіп Сотниченко

Головна героїня Валентина працює в банку в Ліхтенштейні. До 13 років вона жила в Києві. Пам’ятає українську та російську мови. Грала на скрипці. 1996-го разом із матір’ю емігрувала у Швейцарію. У стрічці показані останні дні перебування Валентини в Україні. Її концерт у музичній школі та прощальний вечір. Уся сім’я зібралася за столом і обговорювала майбутнє дівчини.

Найкращий український фільм-дебют: “Varta1, Львів, Україна”, реж. Юрій Грицина

Цей фільм – спроба реконструкції подій кінця Євромайдану у Львові, коли активісти взяли на себе функцію правоохоронців.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь