Назвали 10 популярних пам’ятників українцям та Україні

19/03/2019

За межами нашої держави проживає понад 10 мільйонів українцiв. Наші співвітчизники залишили багату iсторико-культурну спадщину в рiзних країнах свiту. Ресурс changeua підібрав 10 найбільш відомих пам’ятників за кордоном, присвячених нашій країні.

Пам’ятник козакам у Відні

У столиці Австрії поставили пам’ятник українцям: “Ми пам’ятаємо і знаємо, хто такі козаки. Вони були відважними і швидкими”. Українські козаки в 1683 звільняли Відень від військ Османської імперії. Нагадати про цю сторінку спільної історії вирішили в рамках днів Києва у Відні. Рівно 20 років тому ці міста стали побратимами. І з тих пір їх об’єднує не тільки спільне минуле, але й спільне майбутнє.

Автор: Із ресурсу changeua
Українські козаки в 1683 році звільняли Відень
Українські козаки в 1683 році звільняли Відень
Пам’ятник Лесі Українки у Торонто
Розташований у Хай-Парку. Монумент було встановлено восени 1975 року на замовлення Жіночої Ради Конгресу українців Канади. Автор пам’ятника — американський скульптор українського походження Михайло Черешньовський.
Автор: Із ресурсу changeua
Монумент було встановлено восени 1975 року
Монумент було встановлено восени 1975 року
Пам’ятник являє собою бронзову постать поетеси на постаменті з чорного граніту. Пам’ятник обнесений високою металевою огорожею, обабіч якої встановлено табличку зі стислою інформацією про життя і творчість Лесі Українки. Площа перед пам’ятником Лесі Українки у Хай-Парку є традиційним місцем проведення різноманітних масових заходів української громади Торонто.
У США встановили пам’ятник Голодомору
У столиці Сполучених Штатів Америки з’явився пам’ятник, присвячений загиблим жителям України під час Голодомору 1932-1933 років. Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона, неподалік від Капітолію.
Автор: Із ресурсу changeua
Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона
Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона
Пам’ятники у Білорусії
У двох білоруських містах — Вітебськ і Гомель — було зведено пам’ятник Богдану Хмельницькому. Ще за часів Російської імперії на благочинні кошти було відкрито монумент у Вітебську. На жаль, до наших днів він не збергіся. У 1958 році в Гомелі було збудовано пам’ятник навпроти стадіону “Локомотив” на вулиці, яка носить ім’я гетьмана.
Автор: Із ресурсу changeua
Пам'ятник Богдану Хмельницькому у Білорусії
Пам’ятник Богдану Хмельницькому у Білорусії
Пам’ятник князю Володимиру Великому у Лондоні
Це робота канадського скульптора українського походження Лео Мола (укр. Леонід Молодожанин). Знаходиться в Лондоні біля станції метро “Голанд Парк”, недалеко від Українського Клубу та посольства України. Пам’ятник встановлено місцевою українською громадою з нагоди 1000-річчя Хрещення Русі 29 травня 1988 .
Автор: Із ресурсу changeua
Пам'ятник знаходиться в Лондоні біля станції метро «Голанд Парк»
Пам’ятник знаходиться в Лондоні біля станції метро «Голанд Парк»

Пам’ятник дипломату Юрію Кульчицкому

У 1885 у Відні був встановлений пам’ятник Юрію Кульчицкому (1640-1694 ) — українському купцю, військовому, дипломату і розвіднику XVII століття. Він також відомий як “людина , яка навчила Європу пити каву”.
Автор: Із ресурсу changeua
Юрій Кульчинський відомий як «людина , яка навчила Європу пити каву».
Юрій Кульчинський відомий як «людина , яка навчила Європу пити каву».
Існує легенда, що в 1686 році Ю. Кульчицький відкрив першу у Відні (і третю за рахунком в Європі) кав’ярню під назвою “Будинок під блакитною пляшкою”. У ній господар, одягнений у турецький одяг, сам обслуговував відвідувачів. Слідом за ним кав’ярні у Відні почали відкривати й інші підприємці, а сам Кульчицький очолив віденський цех продавців кави. Пам’ятник Ю.Кульчицького знаходиться на будівлі, де була розташована його кав’ярня.
Пам’ятник вченому у Казахстані
Пам’ятники Сергію Павловичу Корольову — видатному українському вченому у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктору перших штучних супутників Землі і космічних кораблів, знаходяться по всьому світу. Зокрема пам’ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.
Автор: Із ресурсу changeua
Пам'ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.
Пам’ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.
У Хорватії встановлено пам’ятник Івану Франко
Іван Франко — поет, письменник, вчений-енциклопедист, громадський діяч, якому встановлено чимало монументів там, де він жив і працював. Пам’ятні споруди знаходяться не лише на території України, а й за кордоном. Зокрема, пам’ятник-погруддя нашому видатному співвітчизнику встановлено на території Хорватії. Як відомо, тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік.
Автор: Із ресурсу changeua
Тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік
Тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік
У 2007 році посольство України в Хорватії виступило з ініціативою встановлення пам’ятника Франку в Ліпіку. 10 березня 2011 року стараннями української громади в Хорватії, яка налічує близько 4,3 тисячі осіб, в Ліпіку було відкрито пам’ятник цьому українському велету філософської думки.
Бюст оперної співачки в Італії

В ІталіЇ, а саме в Торре дель Лаго, встановили бронзовий бюст відомої оперної співачки Соломії Крушельницької. Подія була приурочена до 140-річчя від дня її народження. У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь радник прем’єр-міністра України Микола Петренко та посол України в Італійській Республіці Георгій Чернявський. Автором бронзового бюсту став український скульптор Руслан Іваницький.

Автор: Із ресурсу changeua
Пам'ятник відкрили до 140-річчя від дня народження Соломії Крушельницької
Пам’ятник відкрили до 140-річчя від дня народження Соломії Крушельницької
7-метровий Тарас Шевченко у Вашингтоні
Пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку висотою понад 7 метрів було урочисто відкрито у Вашингтоні 27 червня 1964 року. Екс-президентом США Дуайтом Д. Ейзенхауером. Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл. Над монументом працювали скульптор Лео Мола та архітектор Радослав Жук.
Автор: Із ресурсу changeua
 Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл
Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь