Навколо фільму про Анну Київську здійнявся скандал

13/04/2018

Голову Держкіно Пилипа Іллєнка попросили розібратися з непорозумінням довкола майбутнього фільму “Анна Київська” Іва Анжело. Картина стане спільною французько-українською роботою.
У офіційному зверненні українські журналісти зазначили, що сумніваються у компетентності сценаристки Жаклін Доксуа. Її обрали на конкурсі в червні 2017-го. Доксуа є авторкою книжки “Анна Київська – королева Франції”.

“Книжка вийшла під редакцією відомого українофоба, голови редакційної ради газети “Русская мысль” Віктора Лупана, – написали у зверненні. – На сторінках своєї газети Лупан демонструє відверто антиукраїнські погляди. З перших і до останніх рядків Жаклін Доксуа послідовно втілює й без того поширене у французькій історичній літературі суто російське бачення постаті королеви Анни. Книжка не містить жодних згадок про Україну. Вона починається попередженням, що “задля ясності викладу державам надані сучасні назви: Росія та Франція”.
Зйомки фільму заплановані на літо-осінь 2018-го. В широкий прокат кіно планують випустити 2019 року. Розповість про роль королеви Франції Анни Ярославни у державотворенні. Також про стосунки королеви з чоловіком Генріхом І.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь