Нацрада вжила заходів щодо радіостанції через недостатню кількість пісень українською мовою

20/09/2019

У Кіровоградській області Національна рада з теле- і радіомовлення оштрафувала місцеву радіостанцію ТОВ “Телерадіокомпанія МАЯК” з міста Олександрії за порушення мовних квот і ліцензійних умов.

Про це повідомила пресслужба Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у четвер, 19 вересня.

Як повідомляє регулятор, колегія Нацради на засіданні 19 вересня оголосила попередження і застосувала санкцію “стягнення штрафу” до місцевої радіостанції ТОВ “Телерадіокомпанія МАЯК” з міста Олександрії Кіровоградської області у зв’язку з фактами, виявленими під час перевірки діяльності даного медіа.

Зазначається, що при перевірці було виявлено невиконання законодавчих вимог щодо обов’язкової частки пісень державною мовою і ліцензійних умов.

Такі дані були отримані під час моніторингу добового ефірного радіомовлення ТОВ “Телерадіокомпанія МАЯК” в місті Олександрія Кіровоградської області.

Добові показники на 19 червня 2019 року показали, що фактичний обсяг частки пісень державною мовою протягом даного часового інтервалу становив 34,5%, а в проміжку часу між 15:00 і 22:00 – 33,3%.

Як зазначає пресслужба Нацради, згідно з частиною другою статті 9 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” така частка повинна складати не менше 35%.

Крім того додатково було виявлено і порушення програмної концепції мовника і використання позивних “Максимум ФМ”, які не передбачені ліцензією.

Радіостанція в тридцятиденний термін після повідомлення Національною радою про ухвалене рішення має сплатити до державного бюджету штраф – 5% суми ліцензійного збору, що для цієї компанії складе 2 533,84 грн, і привести свою діяльність до умов власної ліцензії і законодавчих вимог.

Джерело: aspi.com.ua

 

No Comments

Залишити відповідь