Національний музей історії України тріщить по швах: жахаюче відео

25/10/2017

Національний музей історії України в Києві, простоявши понад 80 років, може зсунутися зі схилу. Причиною нестійкого ґрунту є підземні води, стверджують геологи. Однак журналісти знайшли ще одну причину, яка загрожує будівлі.

Величезна тріщина ділить надвоє не лише кімнату, а й усю будівлю Національного музею історії України. І вона не одна.

За цими ушкодженнями директор музею Тетяна Сосновська почала ретельно спостерігати два роки тому – як тільки прийшла на цю посаду. Однак, цього року їх стало так багато, що по допомогу вирішили звернутися до геологів.

Виявилося, що підземні води залягають на різній висоті: місцями 40 метрів, а місцями 24. Це все одно, що нам з вами дати мешти на різної висоти підборах і змусити нас граціозно танцювати вальс, – зауважила директор музею.

Та це не єдина причина нестійкого ґрунту. Поява тріщин збігається із зведенням сусідніх новобудов. Минулої весни на схилі пагорба з’явились обмежувальні стрічки. Була підозра чергової забудови. І хоч будівельних робіт так і не проводили, а дерев на схилі – поменшало.

Хто знищує дерева посеред історичної частини міста в управлінні екології не знають. За словами керівника департаменту, дозволу міська влада не видавала.

Несанкціонована вирубка чи знесення зелених насаджень не дозволена законом. І результати перевірки, якщо будуть встановлені особи, то нараховані великі збитки і мають притягуватись щонайменше до відповідальності адміністративної винні особи в цьому, а щонайбльше до кримінальної відповідальності, – розповів начальник управління екології КМДА Андрій Мальований.

Допоки місто розслідує незаконну вирубку дерев на схилі, у музеї квапляться якнайшвидше укріпити спуск. А оскільки схил не належить території музею, керівництво подало звернення до міської влади. Окрім того, хочуть укріпити саму споруду. Аби запобігти ще більшій руйнації, роботи треба розпочинати вже навесні.

Джерело: 24 Канал

No Comments

Залишити відповідь