Національна бібліотека України для дітей відзначила свій 50-річний ювілей

21/04/2017

Цьогоріч головна дитяча бібліотека країни відзначає своє 50-річчя від дня заснування. Офіційний захід святкування ювілейної дати Бібліотеки відвідали численні почесні гості, за підтримки та сприяння яких бібліотека розбудовується та розвивається, здійснює свою важливу місію сприяння гармонійному розвитку дітей через книгу та читання.

Привітав колектив Національної бібліотека України для дітей і заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, який вручив грамоти та нагороди Міністерства культури України кращим працівникам бібліотеки.

«Бібліотека – це не  тільки місце де зберігаються книжки. Це простір для спілкування і всебічного розвитку – комфортний, креативний, цікавий не тільки для дітей, а й для дорослих. Саме таким простором є Національна бібліотека. Вкрай важливо, що у цьому просторі природнім чином, ненав’язливо, виникає любов до читання, формується потреба у книжці, розвиваються надзвичайно важливі компетенції – читацька грамотність, критичне мислення. Щоб створити такий простір, мало лише фахових знань. Необхідні ще щирі серця, любов до дітей, відданість своїй справі. Все це відчувається у цьому місці, і це не може не захоплювати!», – зазначив під час свого виступу Юрій Рибачук.

Він також висловив щиру вдячність за щоденну та кропітку працю, самовідданість своєму професійному вибору і  побажав віри  у власні сили, поваги читачів і колег,  миру та злагоди.

Непересічною подією свята стало погашення оригінальної марки, яку державне підприємство «Укрпошта» виготовила спеціально до ювілею Національної бібліотеки України для дітей.

У церемонії погашення марки взяли участь заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, генеральний директор бібліотеки Алла Гордієнко та  начальник управління філателістичної продукції ПАТ «Укрпошта» Наталя Мухіна. Марку було погашено оригінальним штемпелем, виготовленим до ювілею Бібліотеки. Також до цієї події  було надруковано тираж унікальних поштових конвертів із зображенням будівлі бібліотеки (художник О. Малакова).

Святкування супроводжувалося виступами дитячих творчих колективів Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М.В. Лисенка

Сьогодні Національна бібліотека України для дітей – культурно-освітній, інформаційний центр, головна книгозбірня дитячої літератури України, послугами якої щорічно користується більше 20 тисяч користувачів-дітей та дорослих – організаторів дитячого читання. Для дітей у Бібліотеці працюють різноманітні клуби, гуртки за інтересами, а також театральна студія та ляльковий театр. Фонди Бібліотеки становлять понад півмільйона примірників книг, періодичних видань, аудіовізуальних матеріалів, у тому числі 17 тис. примірників книг мовами народів світу. Унікальною є колекція рідкісних і цінних видань – більше 13 тис. книг та близько 3 тис. прим. періодичної літератури ХІХ – першої половини ХХ століття.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь