Наливайко заперечує “українське замовлення” на друк книжок у Росії

11/04/2018

ДАК “Укрвидавполіграфія” продаватися не буде, оскільки підприємство заборонене до приватизації законом України. І замовлень на друк українських підручників Росія не одержувала і не одержить.

На цьому наголосив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, коментуючи виступи під час прес-конференції в Укрінформі, що стосувалася ПАТ “ДАК “Укрвидавполіграфія”.

“ДАК “Укрвидавполіграфія” згідно з законом заборонена до приватизації. Це питання взагалі не може ніким розглядатися без рішення Верховної Ради“, – зазначив Наливайко.

За його словами, щодо Реєстру видавничої продукції РФ, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, то у 2017-2018 роках дозволи на ввезення станом на 10 квітня отримано щодо понад 13,5 тис. видань. І це не кількість українських замовлень на друк у Росії, а кількість саме ввезень готового продукту походження РФ.

“І про українські замовлення на друк книжок у Росії взагалі не йдеться. Держкомтелерадіо до друку підручників стосунку не має. Ми давали дозвіл здебільшого на художню літературу. Але у нас друкується максимально 3,5 млн підручників на рік, причому виключно в Україні згідно з законом. Минулого року була потреба саме 3,5 мільйона. Так що жодної книги в Росії ми за бюджетні кошти не замовляли, а по-друге, наші підручники взагалі ніколи в Росії не друкувалися”, – підкреслив голова Держкомтелерадіо.

Щодо голови правління ПАТ “ДАК “Укрвидавполіграфія” Василя Продана він зазначив, що претензій від аудиторської служби чи щодо планових показників підприємства у комітету на сьогодні немає.

“Продан – керівник державного підприємства, відповідно в нього є планові показники. А показники ДАК “Укрвидавполіграфія” прибуткові. Один з плюсів – що цього року, місяць тому, для Харківської книжкової фабрики було придбано нове обладнання. І зараз Харківська книжкова фабрика – одна з найсучасніших. Щодо аудиту, то Держаудитслужба провела повний аудит діяльності підприємства і ніяких суттєвих зауважень не знайшла”, – сказав Наливайко.

Він також зазначив, що тільки-но завершиться дія контракту з Проданом, на посаду керівника ПАТ “ДАК “Укрвидавполіграфія” буде оголошено конкурс.

“Ми автоматично оголосимо конкурс згідно з законом. По-іншому зараз просто не може бути”, – наголосив голова Держкомтелерадіо.

Як повідомлялося, під час прес-конференції в Укрінформі у середу громадські активісти вимагали від Держкомтелерадіо усунути Василя Продана від керівництва ДАК “Укрвидавполіграфія”, яке він очолив ще 2012 року і яке, за їхніми словами, підготовлено до продажу та включено до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2017 – 2020 роках. Вони також вимагали проведення публічного конкурсу на цю посаду.

Крім того, голова ВГО “Українська Координаційна Рада” Андрій Хома заявив, що до Реєстру видавничої продукції РФ внесено українські замовлення на друк підручників у Росії.

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь