Найстаріший у Києві кінотеатр “Екран” під загрозою зникнення

27/03/2021

Цього року будівлі кінотеатру «Екран», що біля метро «Житомирська», виповнюється 110 років – вона є найстарішим у Києві приміщенням, яке було побудоване для показу фільмів. Кінотеатр не входить до списку архітектурних пам’яток, а тому знаходиться під загрозою знищення.

Про більш ніж сторічну історію цієї будівлі розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

«Кінотеатр відкрився 29 травня 1911 року за адресою Брест-Литовське шосе, 267. З центру столиці до нового «сінематографу» можна було дістатися трамваєм.

Оскільки будівля не була підключена до мережі, кінотеатр працював від генератора. Його шум дуже нервував святошинських дачників, тому на деякий час показ фільмів перенесли у село Біличі. Під час революції 17-го року кінотеатр отримав назву «Міраж» і знову почав працювати», – повідомив Юрій Тацій.

За словами посадовця, заклад не припиняв роботу навіть під час окупації Києва. До 43-го року кінотеатр мав назву «Експрес» і регулярно демонстрував німецькі кінокартини. Після війни відновив роботу під назвою «імені 1-го травня». Нинішню назву «Екран» кінотеатр отримав після закінчення ремонту в 1978 році. Тоді до закладу добудували фойє, у якому відкрили кав’ярню.

«Кінотеатр працював до 2010 року. Сьогодні частина його площі належить до земельної ділянки, на якій будують житловий комплекс. Раніше писали, що згідно з договором оренди, замість старого кінотеатру забудовник може побудувати новий культурний заклад, який перейде у власність громади Києва.

Минулого тижня стало відомо, що міська адміністрація хоче зберегти будівлю кінотеатру, а будь-які зміни зовнішнього вигляду «Екрану» буде узгоджувати з киянами», – додав Юрій Тацій.

Джерело: day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь