“Найобговорюваніша платівка” – презентували новий альбом української класичної музики

07/06/2017

У київській галереї “КалитаАртКлуб” презентували альбом української класичної музики Consolation (англ. – “Втіха”). Це перша збірка творів українських композиторів XIX-XXI ст., записана європейськими музикантами.

Автор проекту – піаністка Наталія Пасічник. Вона родом з Рівного, навчалась у Львівській та Варшавській консерваторії. 20 років тому переїхала у Швецію, виступає з концертами в Європі, США та Японії. 2014-го заснувала Український інститут у Швеції.

“Цей альбом – перша спроба представити Україну світовій музичній спільноті як країну з високою культурою, – каже Наталія. – Я думала, як краще це зробити. Багато дисків записують, але не завжди їх помічають у професійному музичному колі . А для мене було важливо, щоб про Україну дізнались, побачили, що є такий пласт. І я звернулася до найвідомішої фірми звукозапису Швеції”.

У записі взяли участь іноземні музиканти: Якоб Кораньї (віолончель); Лютандо Кейв (баритон); Еміль Джонасон (кларнет); Крістіан Сварфвар (скрипка); Ольга Пасічник (сопрано).

“Запропонувала найкращим шведським музикантам взяти участь у записі альбому. – продовжує Наталія. – Кожен з них має свою кар’єру, міжнародне визнання. Вони мої друзі, їм було незручно відмовити. Спочатку були скептично налаштовані. На першій репетиції для мене була цікава їх реакція: “Як так, що ми цього не знаємо! Це така музика!”. Така сама реакція була у продюсера фірм і практично в усіх відгуках у журналах”.

Щоб виконати романс Миколи Лисенка на слова Тараса Шевченка “Мені однаково”, баритону Емілю Джонасану довелось знайомитись з українською мовою.

“Співак родом із Південної Африки. Живе у Швеції, виступає на найбільших сценах світу. Йому треба було вчити український текст, а він не хотів. Казав, що не має часу. Я до нього прийшла з перекладом англійською. Він його прочитав, розплакався і сказав: “Я вивчу”, – розповіла Пасічник.

До альбому увійшов 21 твір одинадцяти українських композиторів XIX-XXI ст.

Відбирали найхарактерніші для епохи і композитора твори.

“Це “батько” національної романтичної школи – Микола Лисенко, який займає важливу частину проекту. Його учні – Віктор Косенко, Лев Ревуцький. Сучасні композитори, яких потрібно просто агресивно промувати на Заході – Валентин Сільвестров, Мирослав Скорик. Майже всі вони здобули освіту в Європі. Тому ця школа об’єднує західну традицію з українським фольклором, у деяких випадках – з українською ментальністю. Це музика космополітична, але тішить, що вона українська у тому, що стосується емоцій. Це унікальне поєднання європейських традицій з багатим українським фольклором”.

Альбом Consolation отримав схвальні відгуки в пресі.

“Усі журнали, які пишуть про академічну музику, дають найвищі оцінки. Мабуть, нема професійного журналу в Європі, Америці, Австралії, який би не написав про цю платівку. Звукозаписувальна фірма назвала її найобговорюванішою цього року. Це дає розуміння, що музика, яку ми часто сприймаємо як другосортну – варта уваги. Варта зайняти достойне місце у світовій скарбниці”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь